Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Бійці харківської бригади знищили російський "Солнцепек" за допомогою дрона

Солнцепек. Ілюстративне фото: Facebook/Сергей Братчук
Вартість знищеної системи — 3 мільйони доларів.

Бійці 92 ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка знищили на Луганщині важку вогнеметну систему ТОС-1А "Солнцепек".

Ворожу техніку вартістю близько 3 мільйонів доларів рота ударних безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" "мінусувала" за допомогою FPV-дрона, вартість якого від 300 до 500 доларів. 

Про знищення ворожої техніки повідомив командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" Юрій Федоренко.

"ТОС-1А "Солнцепек" – це важка система залпового вогню 220-мм калібру. Вони змонтовані на шасі танка Т-72. Установка використовує термобаричні некеровані реактивні снаряди, які мають довжину 3700 мм та вагу 217 кг. Ці реактивні снаряди складаються з головної частини термобаричної або запалювальної дії, підривника та твердопаливного реактивного двигуна", — йдеться в повідомленні.

Термобаричні боєприпаси завдають масштабних руйнацій, проте малоефективні на відкритому просторі. Така зброя невибіркової дії в забудові наражає цивільне населення на небезпеку, що заборонено міжнародним правом.

"На росії кажуть, що ТОС "аналогов нет". Що ж, завдяки вашим щедрим донатам на FPV-дрони їх в цілому не буде", —  написав Юрій Федоренко.

Як писав KHARKIV Today, харківські бійці знищили танк із загарбниками. По машині окупантів ударила 92 бригада.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.