Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Біля входу до міськради повісили меморіальну табличку Кернесу, потім зняли

Фото: Facebook Анатолий Родзинский
"Є речі, які не прийдуть у голову здоровим і гідним людям", — заявили у мерії.

Депутат міськради, який повісив дошку, каже, що зробив це оскільки "більше ніж за сім місяців з моменту смерті Кернеса, міська влада не знайшла часу і грошей" на це.

Сьогодні, 22 липня, біля входу до міської ради Харкова з'явилася меморіальна дошка Кернесу. Дошку повісив депутат міськради від "ОПЗЖ" Анатолій Родзинський. У мерії її назвали табличкою знущання, зняли і зробили заяву.

"Сьогодні депутат міської ради Анатолій Родзинський вчинив наругу над пам'яттю Геннадія Кернеса і образив харків'ян. Є речі, які не прийдуть у голову здоровим і гідним людям. Не можна танцювати на могилах. Не можна використовувати пам'ятну дошку для того, щоб нарізати на ній ковбасу з наступною роздачею тим, кого намагаються підкупити на виборах. Не можна дозволяти пройдисвітам торкатися до святинь своїми засаленими руками", — йдеться у заяві міськради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутат хоче балотуватися у мери Харкова

У мерії розповіли, що служби прибрали "прикрі результати діяльності депутата — жалюгідну табличку "у пам'ять "про Геннадія Кернеса"

"Це табличка не ​​пам'яті, а знущання. Особливо, якщо згадати, як Родзинський поводився по відношенню до Геннадія Адольфовича — зокрема, в останні дні його життя. Харків не прощає бруду по відношенню до своїх героїв. А пам'ять Геннадія Кернеса буде увічнена тільки Містом і його Жителями",  — сказано в заяві.

У свою чергу Анатолій Родзинський повідомив на своїй сторінці у соцмережах, що "дошка Кернесу втрималася на будівлі не більше години" і пояснив, що пам'ятну дошку повісив на будівлі мерії разом з небайдужими харків'янами "як знак поваги до харків'ян і їх вибору і просто людського ставлення до померлого мера".

Нагадаємо, про плани відкрити меморіальну дошку Геннадію Кернесу раніше говорив секретар міськради Ігор Терехов. Він також показав, як дошка буде виглядати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геннадій Кернес посмертно став почесним громадянином Харкова

Раніше KHARKIV Today писав, що на замовлення від колег і друзів покійного мера з березня над меморіальною дошкою Геннадію Кернесу працював скульптор Олександр Рідний. Зараз табличку відливають у бронзі по глиняному ескізу в цеху. Її планують розмістити на будівлі мерії до Дня міста. На дошці буде портрет покійного мера, Колесо огляду і пам'ятники.

Нагадаємо, міський голова Геннадій Кернес помер 16 грудня 2020 року в берлінській клініці "Шаріте" після тривалої хвороби. Йому був 61 рік. Міський голова заразився на коронавірус у серпні минулого року, деякий час лікувався у 17-й міській лікарні. 16 вересня його вивезли до Берліна спецлітаком у барокамері, але у "Шаріте" врятувати його не вдалося.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.