Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Без примусу: у школи прислали роз'яснення для вчителів щодо картки харків'янина

Фото: KHARKIV Today
Школи повідомляють батьків про добровільне оформлення картки харків'янина.

Примушувати школярів отримувати картку харків'янина не будуть. Відповідну інструкцію прислали у кожну школу Харкова.

Картку харків'янина для школярів оформляють добровільно. Вчителі не можуть квапити батьків або ставити якісь терміни. Ці рекомендації розіслали після того, як почали надходити скарги про якісь дедлайни, повідомив KHARKIV Today відповідальний за проєкт Павло Столбовий.

"У зв'язку з поширенням у соціальних мережах нашого міста недостовірної інформації щодо проєкту "Картка харків'янина" інформуємо вас про наступне. Отримання картки здійснюється виключно у добровільному порядку! Ніякі примуси до отримання картки не допускаються", — сказано у листі-інструкції.

У документі сказано, що картка харків'янина дійсно буде замінювати е-ticket, але за бажанням. Якщо школяр не отримуватиме картку харків'янина, він зможе користуватися е-ticket — його блокувати не будуть. Оформлення та доставка картки — безкоштовна.

Картка харків'янина буде персоніфікованою, тому процедура її оформлення передбачає роботу з персональними даними. Ті, хто заповнюють анкету картки харків'янина, дають згоду на обробку персональних даних, цей пункт обов'язковий.

Оброблятися будуть наступні дані: основна інформація (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, паспортні дані, ідентифікаційний код), контактна інформація (номер телефону, адреса реєстрації місця проживання), інша інформація (відомості про пільги, склад сім'ї).

Розпорядником персональних даних буде Харківська міська рада — вона збирає, обробляє і частково передає (нанесення прізвища, імені та по батькові власника картки) інформацію. Також міськрада відповідає за захист персональних даних. Батьків просять не хвилюватися — на картку занесуть не всі дані, зазначені в анкеті.

"Персональні дані будуть оброблені відповідним колом суб'єктів комунальної форми власності, які залучені до реалізації міського соціального проєкту "Картка харків'янина". Підкреслюємо: безпосередньо на пластиковій картці будуть вказані окремі (не всі) дані особи — прізвище, ім'я, по батькові, фото, а також установа освіти", — пояснили у листі, який розповсюдили вчителі.

Скільки будуть оброблятися дані, поки незрозуміло. У листі зазначено, що ідентифікація фізособи буде проходити у термін не більше, ніж "це необхідно відповідно до мети обробки даних". Зберігатися персональні дані будуть до тих пір, поки у жителів буде картка харків'янина, а значить, будуть правові відносини між суб'єктом персональних даних та власником. У разі припинення таких відносин дані видалять.

Як писав KHARKIV Today, 9 червня секретар Харківської міської ради Ігор Терехов анонсував запуск картки харків'янина. За його словами, картка дозволить заощадити сім'ям до 1000 гривень у місяць.

Уже відомо, що картка буде різних типів — для школярів 1-4 класів, 5-9 класів та 10-12 класів, студентів, співробітників комунальних підприємств, пенсіонерів, пільговиків, а також стандартна. Харків'яни зможуть отримувати послуги і товари за зниженою ціною, абонементи, пропуски, спеціальні пропозиції. Школярам картку планують видати до 1 вересня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.