Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Байбак Тимко залишається на окупованій території Харківської області

Разом із Тимком на біостанції — до 40 тварин.

Головний синоптик України Тимко живе у селі Нестерівка Великобурлуцької громади.

Байбаки, які мешкають на біостанції Харківського національного університету ім. Каразіна на території Великобурлуцької громади, зокрема байбак Тимко, опинилися під російською окупацією. Про це пише "Суспільне"  з посиланням на завідувача лабораторії екології ХНУ ім. Каразіна Володимира Грубника. На біостанції живуть 36-38 байбаків.

"Байбаки наші зараз в окупації всі. Нестерівка [Великобурлуцька громада — ред.], з першого дня війни там у нас вийшла повна окупація", — пояснив Грубник.

Інформацію про стан байбаків Грубник отримував минулого тижня. Йому повідомили, що всі байбаки живі, їх забезпечують усім необхідним. Єдина проблема — зграї собак, яких покинули люди.

"Багато людей поїхали і кинули своїх собак. Собаки зібралися у зграї і поводяться крутіше, ніж вовки. Минулого тижня дивом відбили байбаків, які живуть у клітках, від зграї собак. Чотири собаки витягують клітку з-під шеда [конструкція, в якій стоїть клітка — ред.] і ще два собаки намагаються розірвати саму клітку, щоб дістати звіра та з'їсти його", — розповів Грубник.

Випустити байбаків не можна: це — червонокнижний вид тварин, в Україні зникають угіддя, у яких вони можуть жити.

Як писав KHARKIV Today, цього року 2 лютого байбак Тимко пророкував весну. Гризун не побачив своєї тіні, але "нашептав" наглядачці, що  весна прийде за розкладом, хоча буде досить прохолодною.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.