Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Батьків просять скаржитися на шкільне меню у Харківській області

Евгений Клопотенко. Фото: freshnews
Евгений Клопотенко. Фото: freshnews
На порушників чекають перевірки та штрафи.

Батьків просять повідомляти про факти порушень, неякісні продукти та несумлінних постачальників.

У шкільних їдальнях та групах дитсадків Харківської області звикають до нового меню від Першої леді та Євгена Клопотенка. Держпродспоживслужба регіону погодила 540 таких меню для шкіл і садків. Про це повідомили на веб-сайті відомства.

Загалом минулого року в регіоні подали 704 зразків меню для навчальних закладів, з них узгодили 377. У січні цього року фахівці розглянули 215 меню, узгодили — 164. На узгодження подають як меню окремих закладів, так і територіальних громад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без ковбаси: школам і дитячим садкам Харківської області погодили нове меню

Узгоджувати меню навчальний заклад зобов'язаний. Якщо меню не погоджено або не відповідає нормам, на школу чекають штрафні санкції. Розмір штрафу залежить від масштабів порушень.

"Нові норми стосуються всіх навчальних закладів, але ділиться меню на двотижневе або чотиритижневе, залежно від того, скільки діти там знаходяться. Зміни націлені на те, щоб покращити якість харчування, зробити його більш збалансованим та менш шкідливим. Безумовно, є ще певні нарікання на меню, але це залежить не тільки від того, що прописано такі зміни, а й від того, наскільки творчо та відповідально ставляться працівники на місцях. Якщо вони просто виконують шаблонно, щоб виконати, це одна історія. Якщо ж виконується це з погляду практичності, то зовсім інше. Чітко законодавець виписав, скільки має бути будь-яких мікроелементів за один прийом їжі для організму дитини", — пояснив виконувач обов'язків начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Олександр Овчаренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олег Синєгубов пообідав у шкільній їдальні

Фахівці також звернулися до батьків з проханням повідомляти про факти порушення в їдальнях навчальних закладів, неякісні продукти та несумлінних постачальників до ГУ Держпродспоживслужби за адресою: пр. Науки, 40, 6-й поверх, м. Харків, 61166. E-mail: gudpss@ kh-consumer.gov.ua, тел./факс: (057) 725-19-00.

Раніше KHARKIV Today писав, що батькам, чиї діти ходять до дитячих садків Харкова, обіцяли надсилати фото нового меню з їдалень. Думка батьків щодо нових страв розділилася: одні повністю підтримують нове меню, інша частина батьків вважає, що дитина залишається голодною.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.