Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Аварія на проспекті Гагаріна: комунальники виявили більше пошкоджень на колекторі

Фото: КП "Харківводоканал"
Перекладати зруйновану ділянку поки не розпочали.

Комунальники продовжують обстежувати зруйнований самопливний каналізаційний колектор і готуються до перекладки пошкодженої ділянки.

Наразі відомо, що замінити доведеться, ймовірно, 700 метрів колектора на проспекті Гагаріна. Однак пошкоджених ділянок може виявитися більше. Зараз ремонтники встановлюють основну лінію перекачування відведення стічних вод. Про це повідомили у комунальному підприємстві "Харківводоканал".

"Після ретельної діагностики трубопроводу перекладати намітили відкритим способом. Він трудомісткий, але в даному випадку єдино застосовний. Імовірно, заміні підлягає близько 700 метрів колектора. Але це не остаточна цифра, подальше дослідження стану трубопроводу продовжується. І у разі виявлення подальших ділянок, пошкоджених корозією, обсяги заміни будуть збільшені. Налагодили гідродинамічне прочищення та організували допоміжне перекачування стоків, триває монтаж основної лінії перекачування водовідведення", —  розповів начальник дільниці з ремонту мереж каналізації В'ячеслав Язиков.

17 травня на місці працюють співробітники лабораторії телевізійного контролю та інженери з безпеки. Залучені всі виробничі служби комплексу "Харківводовідвення" та співробітники інших підрозділів підприємства. Зокрема, майстри "Харківводопостачання" готують трубопроводи для перекачування.

"Сьогодні фахівці лабораторії телевізійного контролю діагностували ще одну ділянку колектора, а інженери з безпеки проконтролювали всі виробничі процеси. Упевнений, що завдяки чітким та злагодженим діям усіх фахівців та працівників ми оперативно впораємося з поставленим складним завданням та своєчасно відновимо пропускну спроможність даного колектора", — сказав Язиков.

Коли завершиться ремонт, комунальники не говорять.

Як писав KHARKIV Today, унаслідок аварії на колекторі по проспекту Гагаріна стався провал на проїжджій частині автотраси. Більша частина дороги в бік центру Харкова перекрита з суботи 13 травня, автомобілі можуть проїжджати лише однією смугою. Поки аварію ліквідують, тролейбуси №5 не курсують, тролейбуси №6 змінили маршрут. Автобуси №119 ходять за графіком. Відновлений рух автобусів №79.

У понеділок 15 травня комунальники локалізували протікання й почали обстеження колектора. У "Харківводоканалі" головною причиною аварії назвали обстріли критичної інфраструктури Харкова з боку російських окупантів, через яких виникало знеструмлення.

"Це призвело до порушення гідравлічного режиму роботи на даному самопливному каналізаційному колекторі, який приймає стоки з кількох районів міста. На час ремонтних робіт, щоб харків'яни не відчували дискомфорту, застосовуємо альтернативний варіант перекачування стоків", — пояснив заступник директора з виробництва комплексу "Харківводовідведення" Ігор Вороненко.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.