Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Аптеки Харківської області завищували ціни на дезінфектори та антибіотики

Иллюстративное фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Співробітники Держпродспоживслужби провели перевірки на фармринку.

Ціни в аптеках було завищено на 5%, проте збільшення ціни власник не задекларував.

Під час перевірки місць роздрібної торгівлі на фармацевтичному ринку зафіксували перевищення на 5% цін на товари протиепідемічного призначення. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Харківській області.

"У січні 2022 року провели дві планові перевірки суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі на фармацевтичному ринку, під час яких встановлено випадки реалізації товарів протиепідемічного призначення за ціною, що зросла більш ніж на 5% до роздрібної ціни станом на 18.05.2020 без процедури декларування зміни цін", — йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У харківському виші завищували ціни на харчування

Як пояснили у Держпродспоживслужбі, власники аптек порушили п. 2 постанови Кабміну №341 "Про заходи щодо стабілізації цін на товари, які мають суттєву соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення". Їм виписали штраф у розмірі 21,6 тисячі гривень та припис з вимогами усунути порушення.

"Головне управління нагадує, що згідно з постановою Кабміну від 22 квітня 2020 року, обов'язковому декларуванню щодо зростання цін підлягають виняткові переліки товарів, які мають суттєву соціальну значущість, та товарів протиепідемічного призначення, які необхідні для запобігання гострій респіраторній хворобі COVID-19", — відзначили у ГУ Держпродспоживслужби.

До товарів протиепідемічного призначення відносяться: Paracetamol, Azithromycin, Amoxicillin and beta-lactamase inhibitor, Ampicillin, Amoxicillin, Ceftriaxone, Moxifloxacin, антисептики і дезінфекційні засоби, Хлоргексидин, Етанол, Хлороксиленол, спиртовмісні антисептики та ін.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.