"Антиковідний" папір винайшли в Харківській області
На замовлення видавництва "Ранок" Зміївська паперова фабрика розробила спеціальний біоцидний папір, на якому не розмножуються шкідливі мікроорганізми.
Про винахід "антиковідного" паперу повідомив генеральний директор видавництва "Ранок" Віктор Круглов в своєму Facebook.
"Рік експериментів і дослідів і ... нові підручники для четвертого і восьмого класів можуть бути надруковані на антибактеріальному папері. На наших руках живуть десятки тисяч бактерій і вірусів. Для захисту ми миємо руки з милом. Ручки дверей і підлогу обробляємо антисептиком. Але підручники, якими користуються п'ять і більше років, в школі не помиєш з милом", — написав він.
За словами Круглова, на замовлення видавництва "Ранок" Зміївська паперова фабрика, що входить до корпорації "Ранок" розробила спеціальний біоцидний папір, на якому не розмножуються шкідливі мікроорганізми.
"Якщо до паперової маси при виробництві додати спеціальну речовину — гідрохлорид полігексаметиленгуанідину, це попередить розвиток патогенної флори. Хіміки експериментували з антисептичними речовинами кілька місяців. Паралельно йшли випробування в бактеріологічній лабораторії. На обробленому спеціальним розчином папері епідеміологи висівали патогенні культури і спостерігали, чи є розвиток мікроорганізмів. Для порівняння використовували зразки звичайного паперу. Результат вражає. Фахівці СЕС підтвердили, що патогенна флора тривалий час не розвивається на поверхні біоцидного паперу", — пояснив генеральний директор видавництва "Ранок".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки шкіл в Харківській області пішли на дистанційне навчання
Він уточнив, у видавництва "Ранок" вже є свідоцтво на промисловий зразок, подана заявка до патентного бюро на винахід. Антибактеріальний папір "папдез" можна використовувати для друку "антиковідних" підручників. Якщо ініціативу підтримає Міністерство освіти і науки, на ньому дозволять друкувати "антиковідні" підручники в цьому році.
Раніше KHARKIV Today писав, що у Харківській області придумали екологічно чистий скотч. Його роблять з переробленої сировини. Після того як скотч потрапляє до сміття, він розкладається сам по собі і не приносить шкоди навколишньому середовищу.