Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Америка подарувала автівки харківським рятувальникам

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
У Харків прибули автоцистерна та автопідйомник.

США передали в Харківську область дві пожежно-рятувальні автівки.

25 травня автомобілі презентували в Харкові. Американські колеги пообіцяли передати цю техніку під час поїздки харківських рятувальників Романа Качанова, Сергія Білоуса та Олексія Черноморченка у Штатах.

"Харків'яни зустрічались із представниками благодійних фондів і пожежниками з Індіанаполіса, Чикаго, Нью-Йорка та інших американських міст. Саме тоді, в ході обміну досвідом у сфері пожежогасіння та проведення рятувальних робіт, американські вогнеборці, які були вражені прикладом героїчної бойової роботи українських колег в умовах війни, вирішили допомогти їм, безкоштовно передавши дві пожежно-рятувальні машини", — розповіли у ГУ ДСНС.

Пожежна автоцистерна і колінчатий автопідйомник не нові, однак повністю автоматизовані, у них є цифрове та дистанційне керування. Американські пожежні автівки роблять на спеціальних шасі, вони мають багатомісні кабіни, відкриті пульти управління та спеціальні надбудови.Співробітники ДСНС пройдуть навчання, аби освоїти механізми роботи на цих автівках, після чого працюватимуть на них.

"Ці машини дуже цікаві. Вони зможуть поповнити автопарк нашого Харківського гарнізону. Ми, звісно, несемо втрати у техніці, вона або повністю виходить із ладу внаслідок обстрілів або має дуже великі пошкодження. І така допомога нам дуже необхідна. Принципи будування таких машин подібні у всіх країнах, але є певні відмінності, тому потрібно буде деякий час витратити, щоб навчити водіїв тих пожежних частин, до яких вони будуть поставлені в оперативний розрахунок", — розповів начальник караулу 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини Харкова Сергій Білоус.

Як писав KHARKIV Today, уряд Канади та ООН передали Харківщині дві автівки. Одну машину будуть використовувати при обстеженні пошкоджених або зруйнованих через війну будівель, іншу віддадуть експертам, які надають соціальну та психологічну допомогу людям.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.