Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Аеропорт на кордоні з Харківською областю Росія використовує для війни

Снимок: Схемы
У аеропорту "Бєлгород" зафіксували гелікоптери "Мі-8", військові автомобілі та намети.

Військова техніка біля аеропорту може знадобитися російській армії для підвезення вантажів, особового складу чи евакуації поранених солдатів.

Росія використовує міжнародний аеропорт "Бєлгород" з військовою метою. Про це пишуть "Схеми" з посиланням на знімки аеропорту в Бєлгороді з авіацією та військовою технікою, які 14 травня зафіксував супутник Planet Labs.

Судячи зі знімків, на території аеропорту "Бєлгород" 14 травня перебували вісім гелікоптерів та кілька автомобілів.

"На прохання журналістів військовий експерт проаналізував супутниковий знімок та ідентифікував модифікацію гелікоптерів, як Мі-8. Це багатоцільові радянські розробки, які можуть використовуватися як для військово-транспортних завдань, так і для бойових", — зазначили у "Схемах".

карта
Знімок: Схеми

Окрім гелікоптерів, поряд із злітною смугою знаходилися намети. За словами військового експерта, намети можуть використовуватись для перебування у них особового складу або зберігання бойових комплектів чи пального.

У східній частині аеропорту помічені сліди від проїзду автомобільної техніки, характерні сліди залишають військові для оперативності. Частина території поряд — розкопана. Як припускає член правління Українського мілітарного центру Юрій Збанацький, аеропорт можуть використовувати для прийому військової техніки або термінової евакуації поранених.

"У РФ достатньо військових аеродромів поблизу кордону, тому особливої потреби перекидати бойові літаки та гелікоптери саме у цивільні аеропорти, напевно, ні. Але взагалі росіяни можуть цивільні аеропорти використовувати у військових цілях, зокрема, здійснювати прийом транспортних літаків та гелікоптерів для підвезення військових вантажів та особового складу, термінової медичної евакуації поранених", — пояснив Юрій Збанацький.

карта
Знімок: Схеми

Як пишуть "Схеми", зараз усі рейси в аеропорту "Бєлгород" та інших аеропортах центральної та південної частини Росії обмежені через воєнні дії. На підтримку 11 аеропортів, що зараз простоюють, Росія виділила 1,5 мільярда рублів.

Нагадаємо, на початку травня у Генеральному штабі Збройних сил України повідомили про те, що окупанти стягнули 40 ударних гелікоптерів у Бєлгородську область, яка знаходиться на кордоні з Харківською.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.