Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Абітурієнти-2022 складатимуть потрійний тест замість ЗНО

Фото: ЗН
Незалежне оцінювання скасували через воєнний стан.

Мультипредметний іспит складатиметься з трьох дисциплін — української мови, математики та історії України.

Цього року абітурієнти складатимуть замість Зовнішнього незалежного оцінювання мультипредметний тест. Про це повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в ефірі марафону Єдині новини.

"З огляду на ту ситуацію, що склалася в Україні під час російської агресії, ми не можемо повною мірою забезпечити впровадження Зовнішнього незалежного оцінювання у тих канонах та стандартах, які були традиційними. Враховуючи безпечну ситуацію, враховуючи, що відбуваються сигнали повітряної тривоги, ми замість чотирьох тестів стандартного ЗНО запровадили сьогодні один національний мультипредметний тест, який складається з трьох дисциплін. Це українська мова, математика та історія України", - сказав Шкарлет.

За словами Шкарлета, Міністерство освіти і науки ухвалило рішення включити до мультипредметного тесту українську мову та математику, оскільки саме ці предмети були обов'язковими при здачі Державної підсумкової атестації, історія України обрана як предмет, що визначає національну ідентичність.

"Математика та українська мова мають найбільшу прогностичну валідність щодо здатності навчання будь-якого абітурієнта з будь-якої спеціальності. Щодо історії України, є багато питань: "Діти вчили англійську мову, біологію, хімію, ми не хочемо здавати історію України". Під час визначення української ідентичності, цією агресією історія України є визначальним генокодом українства", - пояснив міністр освіти та науки.

Мультипредметний тест здаватиметься при вступі до університету на базі повної загальної середньої освіти на програму бакалавра. Як пояснив Шкарлет, курсанти надходитимуть за правилами прийому до військових закладів. На спеціальності, де є творчий конкурс, мультипредметний іспит не складається.

"Єдиним результатом буде лише талант та творчий конкурс. На бюджет та спеціальності висококон'юктурні здаватиметься саме цей національний мультипредметний тест", - підсумував Шкарлет.

Як писав KHARKIV Today, 24 березня Верховна Рада України ухвалила законопроект № 7132 про скасування складання державної підсумкової атестації, Зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного професійного вступного випробування у 2022 році.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.