Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

70 тисяч дерев висадять за день в Харківській області

Жителі регіону можуть приєднатися до проєкту з озеленення планети.

У Харківській області висадять сосни і дуби.

10 квітня в усьому світі планують висадити один мільйон дерев. До акції Greening of the Planet приєднається Харківська область. На 12,5 гектарах лісу висадять 71 тисячу сіянців і саджанців сосни звичайної і кримської, дубів черешчатого і червоного.

Жителям Харківської області пропонують приєднатися до акції. Одне або кілька дерев можна висадити у себе у дворі.

"Як представники ОСББ або будинку, якщо колись хотіли висадити, але не було приводу, можете приєднуватися, фотографувати, висвітлювати це. В суботу 10 квітня можна в будь-який час доби, вранці або ввечері, приєднатися до цієї акції ... Ліміту немає , все залежить від вашого часу, можливості і бажання", — пояснила член міжнародного комітету Greening of the Planet, нардеп Марія Мезенцева.

До того ж, в Харкові з'явиться Дипломатична алея, висаджувати її будуть почесні консули. Місце для висадки дерев ще вибирають.

За словами ініціатора Greening of the Planet Анни Крисюк, нові дерева особливо потрібні регіонам, які страждають від посухи, зокрема, це схід і південь України.

"Кожна область повинна відновлювати екосистему, щоб ставати більш зеленою, чистою і показувати правильний приклад підростаючому поколінню. Звичайно, велика увага приділятиметься тим областям, де були дуже сильні пожежі. Наприклад, до Луганської області до 10 квітня ми передамо фруктові сади", — розповіла ініціатор проєкту, президент Business Woman Club Анна Крисюк.

29 березня у дворі Харківської обласної державної адміністрації висадили два самшити. З обласною владою підписали меморандум про приєднання до проєкту Greening of the Planet.

Фото: Facebook / Артур Товмасян
Фото: Facebook / Артур Товмасян

Щоб стати учасником проєкту, потрібно висадити дерево, потім відправити фото і геолокацію на офіційний сайт Greening of the Planet. Воно з'явиться на інтерактивній карті. В основному, в Україні висаджують дуби, берези, ялини, ялиці і сосни. Кліматологи, дендрологи та екологи рекомендують висаджувати листяні дерева, через посуху хвойні можуть не прижитися.

У минулому році до акції Greening of the Planet приєдналися понад 50 тисяч українців. Учасники висадили понад два мільйони дерев за добу і встановили рекорд України. Проєкт заснували, щоб привернути увагу до проблем глобального потепління та відновлення екосистеми планети, сформувати позитивний імідж України в світі через колективну історію успіху і об'єднання людей у всьому світі.

Нагадаємо, в жовтні минулого року за день в лісах Харківської області висадили 40 тисяч дерев.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.