Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

11 супермаркетів у Харківській області вимагають закрити через суд

У частині мережі супермаркетів відмовилися виконувати вимоги рятувальників.

Після того, як в одинадцяти магазинах торгової мережі відмовилися виконати вимоги пожежної безпеки, Держслужба з надзвичайних ситуацій у Харківській області звернулася до суду.

Наприкінці 2021 року ДСНС звернулася до Харківського окружного адмінсуду з вимогою заборони використовувати приміщення, у яких розміщені супермаркети "АТБ". Йдеться про 11 магазинів: три — у Харкові (на пр. Григоренка, вул. Харківських Дивізій та Танкопія), а також вісім — в області: у Солоницівці, Мерефі, Ківшарівці, Куп'янську, Дергачах, Люботині та Пісочині.

Причина — відмова мережі супермаркетів виконувати вимоги рятувальників. Як повідомили у ДСНС, у жовтні 2021 року провели планові перевірки, у 11 магазинах мережі було виявлено різні порушення: немає водопостачання, вузькі евакуаційні шляхи, недостатня кількість вогнегасників. На усунення дали два місяці, але час минув, а підприємство так і не повідомило про усунення помилок.

Наприкінці 2021 року було направлено позов до суду, 10 січня суддя Харківського окружного адмінсуду передала справу колегам у Дніпро за місцем реєстрації підприємства.

Нагадаємо, у грудні 2021 року стало відомо, що на околиці Харкова під виглядом реконструкції квартири збудували супермаркет, який у 20 разів перевищує площу квартири. Про це повідомила Державна інспекція архітектури та містобудування України.

Фахівці кажуть, що добудова до квартири є фактично новим будівництвом окремого об'єкту, а не реконструкцією.

"Такий результат "реконструкції" квартири головні інспектори ДІАМ виявили під час виїзного огляду об'єкта будівництва після отримання заяви на видачу сертифіката про прийняття його в експлуатацію. Звичайно, у видачі сертифіката відмовлено. І, звичайно, щодо цього об'єкта буде проведено позапланову перевірку в порядку архітектурно-будівельного контролю та вжито заходів, передбачених законодавством", — розповіли у держінспекції.

На вигляд легко визначити, що у чудо-прибудові повинен був відкритися "АТБ".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.