Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський завод "Радіореле" не захотіли купувати за 200 мільйонів гривень

Призначено другий аукціон.

Другий аукціон призначений на кінець серпня, стартова ціна заводу знизиться в два рази.

21 липня мав пройти перший аукціон з продажу державного підприємства "Завод "Радіореле", розташованого по проспекту Гагаріна, 181, однак для участі в ньому не зареєструвалася жодна людина. Про це повідомили KHARKIV Today в прес-службі Фонду державного майна України.

"Перший аукціон не відбувся — не було жодного зареєстрованого учасника. Відповідно система "ProZorro. Продажі "автоматично призначає другий аукціон — зі зниженням стартової ціни на 50%", — пояснили в прес-службі.

Отже, у другому аукціоні стартова ціна заводу складе вже не 194 307 000 гривень, а 97 153 500. Якщо і цього разу не буде бажаючих купити завод, призначать третій аукціон.

"У цьому аукціоні початкова ціна також залишиться 97 153 500 гривень, але спочатку вона буде знижуватися, поки хтось з учасників торгів не виявить бажання придбати актив за такою вартістю. Далі ціна, по якій зниження було зупинено, вважається стартовою, і у всіх учасників є можливість позмагатися за об'єкт протягом одного раунду торгів. Однак ми сподіваємося, що цей об'єкт знайде свого інвестора ще під час другого аукціону", — зазначили у Фонді держмайна.

Переможцем стане той, хто запропонує найбільшу суму. Чи зареєструвався вже хтось на другий аукціон — невідомо. У Фонді держмайна про кількість учасників не повідомляють, посилаючись на правила системи ProZorro.

"Навіть якщо є зареєстровані учасники, ніхто не знає їх кількості безпосередньо до старту аукціону, а їх найменування взагалі стають відомими тільки після завершення торгів. Такий підхід виключає вплив на сам аукціон і на його учасників", — пояснили у Фонді.

Відзначимо, "Завод "Радіореле" виробляє комутаційну техніку (двостабільні, електромагнітні та електротеплові реле, реле контролю напруги). Історія заводу починається з 1920 року, коли почали працювати телеграфно-телефонні майстерні. Через 14 років їх перетворили в завод, який став випускати комутатори і телеграфну апаратуру.

Як писав KHARKIV Today, харківський завод "Радіореле" виставили на продаж, стартова ціна становила 194 307 000 гривень

У тендерній документації не приховують великий збиток — за перше півріччя 2020 року в доході "Радіореле" числиться 1,3 мільйона гривень зі знаком мінус. За словами директора підприємства Анатолія Донця, з початку війни на Донбасі погіршився ринок збуту, після цього було прийнято рішення про передачу заводу на приватизацію.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.