Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Кернес залишив місто напризволяще пандемії, віддаючи перевагу зоопарку та паркам розваг замість медицини", — Тарас Сітенко

Фракция "Самопомощь" на сессии Харьковского горсовета 22 апреля 2020. Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Голова фракції "Об'єднання "Самопоміч" в міськраді вважає, що замість зоопарку міськрада повинна направити кошти на боротьбу з коронавірусом.

Про це заявив депутат від фракції "Об'єднання "Самопоміч" після завершення 35-ї сесії міської ради.

За словами депутата, в рік медицини, а тим більше, під час епідемії, коли медики першими потрапляють під удар коронавірусу, мер вирішує фінансувати зоопарк, а не систему охорони здоров'я. У бюджеті міста на 2020 рік на зоопарк заплановано видатків на 400 мільйонів гривень, в той час, як на всю медицину міста — 47 млн. Кернес виправдовується тим, що про це повинні потурбуватись держава і ОДА, оскільки в харківських лікарнях пацієнтів з таким діагнозом немає. Мер помилився: 17-а харківська лікарня визначена як опорна для прийому пацієнтів з COVID-19.

"Дитяча та доросла інфекційні лікарні приймають зокрема і жителів Харкова, не тільки області, тому було б правильно підтримати медиків, які зараз опинилися на передовій у боротьбі з вірусом. Як відомо, в Україні чверть хворих коронавірусом — це медики. Міськрада не може впливати на зарплати, але може створити спеціальний фонд для підтримки медиків. Мова йде не тільки про зарплати, в харківських лікарнях не вистачає коштів для захисту медпрацівників", — розповів Тарас Сітенко KHARKIV Today.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кернес відмовився скликати сесію Харківської міськради, щоб збільшити зарплати медикам на час карантину

Крім того, на сесії Тарас Сітенко запитав у міського голови про підтримку містом малого і середнього бізнесу в умовах карантину.

"Мене, як і всіх городян, цікавив стан безробіття, кількість підприємств, які закрилися чи подали на закриття, банкрутство. Які заходи можливі для подальшого виживання людей, які втратили джерело доходу? Але, мабуть, як і питання медицини, підтримка харківських підприємців, які в результаті карантину закриваються, або на межі закриття, для Кернеса — не в пріоритеті", — заявив Сітенко.

Відзначимо, Кернес двічі повторив, що зрозумів питання, але відповідати на нього по суті так і не став. Обмовившись лише, що думати про виконання міських програм, будуть тільки після закінчення карантину.

Нагадаємо, Геннадій Кернес відмовився скликати сесію Харківської міськради, щоб не збільшувати зарплати медикам на час карантину.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.