Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

05 жовтня, 2020 - 17:34

До облради — з десятком кримінальних проваджень: Райнін веде в депутати директорів скандальної фірми

Павло Бабенко хоче стати депутатом облради.

Фірма "Індиго-Груп" фігурує в декількох кримінальних провадженнях про розтрату грошей на реконструкції Балаклеї, ремонтах котелень, шкіл, водонапірної башти та очисних споруд. Тепер її колишній і нинішній директор хочуть стати депутатами.

Директор фірми "Індиго-Груп" Павло Бабенко балотується до Харківської обласної ради від "Опоплатформи — За життя". Його прізвище стоїть 88-м у списку зареєстрованих кандидатів, округ — дев'ятий (входять — Богодухівська міська громада, Валківська міська громада, Золочівська селищна громада, Коломацька селищна громада, Краснокутська селищна громада Богодухівського району).

"Індиго-Груп" — фігурант кількох кримінальних проваджень. Відома як улюблена фірма екс-заступника голови Харківської ОДА часів Райніна і Світличної, Євгена Шахненка. На тендерах в 2017-2019 роках фірма виграла підрядів на суму близько 800 мільйонів гривень. За даними Харківського антикорупційного центру, в деяких сумах близько половини суми тендерів були вкрадені. Йдеться про такі епізоди:

1. 2018 рік, ремонт двох котелень у Куп'янську. Управління житлово-комунального господарства Куп'янського міськради уклало два договори з "Індиго-Груп". Обидва учасники торгів — закупник і підрядник — порушили закон: співробітники управління використовували кошториси зі свідомо завищеними цінами на проведення робіт, а "Індиго-Груп" закупила обладнання за завищеними цінами. Загальна сума "навару" склала 665 тисяч гривень.

2. Відновлення Балаклеї, 2017 рік. У період, коли Харківську обласну державну адміністрацію очолювала Юлія Світлична, ТОВ "Індиго-Груп" було одним з основних підрядників в області. Компанія отримала найбільшу кількість договорів на відновлення Балаклеї після вибухів на складі з боєприпасами — з нею уклали 33 договори на суму понад 38 мільйонів гривень. За підрахунками Харківського антикорупційного центру, фірма привласнила 50% коштів.

"Фірма де-факто формувала дефектні акти після виділення коштів, не виконувала заплановані роботи, завищувала вартість будівельних матеріалів в рази", — відзначали тоді в Харківському антикорупційному центрі.

У 2018 році син на той момент віце-голови Харківської обласної державної адміністрації Євген Шахненко-молодший був штатним співробітником компанії "Індиго-Груп", яка часто отримувала підряди з держбюджету. За 2017 рік він отримав від засновника "Індиго-Груп" Павла Бабенка понад 20 тисяч гривень —частину як зарплату, частину — як гонорар.

3. Реконструкція очисних споруд. У травні 2020 року фірму Павла Бабенка "Індиго-Груп" викрили в махінаціях під час реконструкції очисних споруд у Валках. Слідство встановило, що комунальне підприємство "Вода" Валківської райради і "Індиго-Груп" уклали договір на 32,19 мільйона гривень в 2018 році.

Частина грошей (7,5 мільйона гривень) комунальне підприємство заплатило фірмі за поставку обладнання італійського виробництва. Однак ця ціна виявилася завищеною на 4 мільйони гривень, обладнання — не італійське.

На той час  Павло Бабенко значився засновником "Індиго-Груп", директором був Олександр Кондаков. Йому вручили підозру за розкрадання коштів у великих розмірах під час реконструкції водонапірної башти в Богодухівському районі (роботи проводили в 2016 році). 

4. Ремонт шкіл. Ще одне провадження — щодо переплати під час ремонту Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів склала 300 тисяч гривень. Будівельні роботи виконувала "Індиго-Груп".

Під час ремонту іншої школи — в селі Губарівка (Богодухівський район) "Індиго-Груп" звинуватили в завищенні вартості матеріалів у шість разів. 

5. Установка газових лічильників. У 2017 році "Індиго-Груп" стала фігурантом кримінальної справи про розтрату п'яти мільйонів гривень під час реалізації державної програми по примусовому встановленню газових лічильників. Як встановило слідство, "Індиго-Груп" в змові ще з двома фірмами і газорозподільними компаніями привласнила гроші за рахунок фіктивних договорів.

Відзначимо, разом з Павлом Бабенком на вибори йде Олександр Кондаков (26-й номер до Богодухівської райради), який раніше значився директором "Індиго-Груп". Зараз він вказав себе як тимчасово не працюючий.

Також до Богодухівської райради балотується брат Павла — Андрій Бабенко, йому 33 роки, йде від "Опоплатформи — За життя".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.