Парламент почав розглядати поширення вимог Закону «Про очищення влади»
Після 15 місяців протидії, Парламент нарешті почав розглядати поширення вимог Закону «Про очищення влади» на кандидатів в народні депутати і Президенти. Ми зареєстрували такий законопроєкт разом з Леонідом Ємцем та іншими колегами ще у квітні 2015 року і тільки сьогодні його було включено до порядку денного.
Законопроєкт пропонує, щоб людина, яка була високопосадовцем Януковича, або є вихідцем з КДБ, або неспроможна пояснити майно своєї родини, під час участі у виборах повідомляла виборцям, що не відповідає цим люстраційним вимогам. Далі виборці мають самі вирішувати, чи готові вони віддати голоси за такого кандидата. Якщо ж кандидат приховає інформацію про його невідповідність вимогам закону Про очищення влади, тоді це є підставою для зняття з виборів.
Також в цьому законопроєкті є ідеї, які нам рекомендувала Венеціанська Комісія. Зокрема - збільшення незалежності і повноважень департаменту люстрації, який зараз є частиною Міністерства юстиції, а має перетворитися на самостійне міністерство чи державний комітет.
Нагадаю, створення Люстраційного комітету було проголошено на Майдані разом з першим урядом Арсенія Яценюка. Але тоді Прем’єр і всі, хто отримав владу в результаті перемоги Євромайдану, забули виконати цю обіцянку. І люстраційне законодавство ми творили як громадянська ініціатива – Громадський люстраційний комітет.
Проходженню закону про розширення люстрації в цьому Парламенті протидіяв і, боюся, далі буде протидіяти Голова правового комітету Парламенту, близький соратник Петра Порошенка, Руслан Князевич.
Тому лише зараз, коли суспільство усвідомило загрозу відміни діючого законодавства про люстрацію Конституційним судом, де той самий Порошенко далі зберігає людей Януковича, новий законопроект був включений до порядку денного.
Дякую спікеру Андрій Парубій і всім хто голосував.