Повернення нескореного: у Харкові зустріли військового-переможця «Invictus Games»
До стін Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ» під’їжджає автівка. З неї виходить хлопець у синьо-жовтому спортивному одязі і з усмішкою крокує до курсантів і побратимів, які вже вишикувалися біля воріт вишу, тисне їм руки і приймає вітання.
У четвер, 5 жовтня, у Харкові зустріли Олега Зімнікова - молодшого сержанта, який повернувся з міжнародних змагань у Торонто. На «Іграх Нескорених» учасник АТО, а нині – курсант танкового інституту - виборов золото у легкоатлетичному забігу на 1,5 кілометри.
- Не можу сказати, що акліматизація вже пройшла, бо різниця у часі сім годин, зараз у Канаді ще четверта ранку, тому спати все ж таки ще хочеться, - посміхається Олег. – Така зустріч в інституті – це великий сюрприз. Також була дуже приємна і несподівана зустріч у Борисполі, ми не очікували, що буде стільки народу. Туди приїхали моя мама і сестра, я був дуже радий, адже десять днів не бачити рідних, далекий переліт, змагання такого рівня – це дуже хвилююче.
Військовослужбовець розповідає, що найбільше йому запам’ятався фініш і реакція вболівальників на стадіоні. А підтримка всього факультету відчувалась навіть за кілька тисяч кілометрів від рідного Харкова.
- До фінішу я нічого не відчував. Був настроєний на те, як я виступаю, бачив тільки пряму лінію і більше нічого. А ось коли перетнув фінішну пряму, зрозумів, що я чемпіон і почув крик стадіону – це було неймовірно! Спортсменом я був ще у школі, а потім продовжував підтримувати свою фізичну форму. Коли я прийшов навчатися, показав непоганий результат і мене взяли у команду багатоборств. Я знову почав більш професійно займатися спортом. Мої викладачі запропонували подати заявку на ці змагання, я дуже їм вдячний за цю спробу. Вони підтримували мене протягом тренувань і мого перебування у Торонто. Там відчувалася підтримка всього факультету і це дуже надихало, - розповідає Зімніков.
До того, як вступити до вишу, Олег воював на Донбасі у складі 92-ї окремої механізованої бригади, на передовій отримав контузію. Однак реабілітація тривала всього 15 діб, після чого боєць знову повернувся на службу.
- У серпні 2014 року бригада відправила мою роту до Донецької області. Неподалік від Іловайська наша рота попала у засідку була знищена під мінометним і артилерійським обстрілом. Я отримав контузію. Реабілітації як такої не було: я пройшов обстеження, мені дали 15 діб відпустки і я повернувся на службу – почав готувати нових військовослужбовців своєї роти до відправки у зону АТО. У березні 2015 року я відправився вже до Луганської області, - розповідає Олег.
Військовослужбовець зізнається: буде займатися спортом, щоб взяти участь у змаганнях «Ігри Нескорених» («Invictus Games») ще раз і знову привезти в Україну «золото».
- Ці враження просто словами не передати, це круто! – додає Олег.
На пам'ять боєць фотографується з побратимами і кадетами, та тисне їм руки.
- Перш за все ми пишаємося тим, що наш вихованець досяг таких результатів і це труд всього нашого колективу. Тренер Олега – п’ятикратний чемпіон ЗСУ, трьохкратний чемпіон СНГ - готував його в стінах рідного навчального закладу. Після від’їзду Олега ми постійно відслідковували кожен його крок, зв’язувались, підтримували у телефонному режимі, організовували доведення оперативної інформації до курсантів, тому що не кожен має можливість знаходитись біля телевізора. І коли дізнались, що наш вихованець приніс першу золоту медаль для України, дуже раділи.
Аби показати наживо, як виборював перемогу у Канаді, Олег Зімніков біжить сто метрів на рідному стадіоні. За ним пильно наглядає тренер - старший викладач кафедри фізичного виховання Олександр Зонов.
- З першого курсу ми виявили, що у нього є здібності. Олег почав займатися у збірній команді факультету зі службово-спортивних багатоборств у багатьох секціях. Він у нас універсальний спортсмен. Коли прийшов запрос, чи є в нас такі військові, які мають бойові ушкодження, травми і спортивні розряди, він з двох кандидатів попав на відбірні змагання. Перед змаганнями я говорив йому, що головне - не перегоріти і не отримати травму. Та навіть якщо не вийшло б завоювати призове місце, треба гідно виступити і отримати від цього позитивні емоції. Це перший випадок, коли наш вихованець взяв золото на міжнародних змаганнях. Він переможець по духу. Однозначно Олег буде ще й тепер надавати нам допомогу, як тренер.
«Ігри нескорених» (Invictus Games) - це змагання в паралімпійському стилі, в рамках яких військовослужбовці та ветерани демонструють свої вміння в різних спортивних дисциплінах. Наприклад, в баскетболі на візках, волейболі сидячи, веслування в залі, легкої атлетики, стрільби з лука, плаванні, пауерліфтингу, велоспорті і багатьох інших.
Національна команда привезла в Україну 14 медалей: 8 золотих, 3 срібні та 3 бронзові.