Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

«Рятівник за своєю натурою»: у Харкові відкрили меморіальну дошку натхненнику Євромайдану

Толмачов доска. Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Толмачов доска. Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
10 вересня біля корпусу фізико-технічного факультету ХНУ імені Каразіна відкрили меморіальну дошку активісту Євромайдану Ігору Толмачеву, який загинув під час теракту біля Палацу спорту у 2015 році.

Біля корпусу фізико-технічного факультету ХНУ імені Каразіна відкрили меморіальну дошку активісту Євромайдану Ігору Толмачову, який загинув під час теракту біля Палацу спорту у лютому 2015-го.

10 вересня зібралось близько сотні людей, серед яких представники гірсько-рятувальної служби, однокурсники, товариші і друзі Толмачова.

Леонід Онищенко потоваришував з Ігорем в альпіністському таборі на Кавказі. Зі студентських років вони полюбляли влітку підкоряти гірські вершини. Разом підіймалися на Приельбрусся та Ельбрус. Леонід називає альпінізм «найкращим способом перезимувати літо», а Ігора – одним з найліпших партнерів, з яким він пройшов екстремальні випробовування горами.

«Він за натурою був рятувальником. Коли у Вірменії у 1988 році стався страшний землетрус, десятки тисяч загиблих. Він взяв відпустку в інституті і разом з десятьма хлопцями поїхав як недержавна оперативна рятувальна група. Він теж її засновник. Він поїхав і тоді вперше дізналися, що в СССР є рятувальники, окрім військових», - розповідає KHARKIV Today Леонід.

На заході був присутній ректор ХНУ ім. В. Н. Каразіна Віль Бакіров та декан фізико-технічного факультету Ігор Гірка. Декан також згадує, як Ігор відгукнувся на трагедію, що трапилася на Закавказзі.

«І ми співчували, і збирали якісь кошти для допомоги постраждалим. Ну так, на дивані я співчував, що таке лихо. Ігор також співчував, але це було співчуття другого роду. Він був альпіністом, зателефонував своїм товаришам і друзям: «Треба кидати все і їхати. Може, ще будемо комусь корисними. Може, ще когось врятуємо». Це був він, його покликання. Він не міг в інший спосіб». Так само і Євромайдан. Я співчував Євромайдану, але Ігор організував громадські штаби оборони в Харківській області», - каже Гірка.

За словами друзів, востаннє Ігор підіймався на українські Карпати. Дружина загиблого Марина познайомилася з ним вже після його поїздки до Вірменії. Вона завжди хвилювалася, коли чоловік йшов в гори. Зараз жінка ледве стримує сльози та ховає їх за сонцезахисними окулярами. Вона плаче кожного разу, коли згадують Ігора Толмачова.

"Ще дуже щемить. Навіть майже після п'яти років без сліз не виходить. Те, що його пам’ятають і що в цей день його будуть згадувати, для мене нічого дорожчого немає», - говорить Марина під час спілкування.

Друзі згадають Ігора як особливу людину, поруч з якою завжди було комфортно.

"Він був дуже приємною людиною. Я б сказав, що біля нього була атмосфера затишку. Ззовні дуже спокійний. Й акуратний такий. Він залишив враження дуже світлої людини", - згадує його друг Максим Бреус.

Автором гранітної дошки став харківський скульптор Сергій Сбітнєв.

Нагадаємо, під час теракту у лютому 2015 року загинули четверо осіб, серед яких одна дитина. Обвинувачувані досі не отримали вирок: 3 вересня Фрунзенський районний суд продовжив їм запобіжний захід та залишив у СІЗО. 

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.