Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

«Інфраструктура нашої країни потребує негайних змін», - Марія Мезенцева

Як потрапити до ЗеКоманди, чи може народний депутат полагодити дах виборцям і навіщо українцям спеціальний закон про ремонт доріг? Про це та інше «ХН» розповіла кандидатка в нардепи від партії «Слуга народу» Марія Мезенцева, яка балотується по 168-му одномандатному округу в Харкові.

Як потрапити до ЗеКоманди, чи може народний депутат полагодити дах виборцям і навіщо українцям спеціальний закон про ремонт доріг? Про це та інше «ХН» розповіла кандидатка в нардепи від партії «Слуга народу» Марія Мезенцева, яка балотується по 168-му одномандатному округу в Харкові.

У 2015 році Марія Мезенцева стала однією з наймолодших депутаток міської ради. Через чотири роки зрозуміла: треба йти до парламенту, бо є питання, які місцевому депутату в Харкові просто не вирішити. Як не дивно, це ремонти дахів ы доріг, якими, здається, мала б опікуватись виключно міська влада.

«Молоді матері живуть на 23 євро на місяць»

Маріє, чому ви йдете на вибори від «Слуги народу» і чи були пропозиції від інших партій?

– Так, зі мною говорили представники інших політичних таборів. Ще під час президентських виборів різні партії шукали собі на парламентські вибори кандидатів. Тоді ще ніяких рішень не було прийнято. У партії «Слуга народу» кандидатів обирали за трьома принципами. Перша когорта – ті, хто працював на президентських виборах, – власне, вони і називалися ЗеКоманда. Друга когорта – спеціалісти з різних галузей, які прийшли за програмою «Соціальний ліфт». Третя – самі готували проекти законів і пропонували їх штабу. Я з цієї, третьої, когорти.

– Які законопроекти ви запропонували?

– Я подала більше трьох ініціатив. Перша стосується удосконалення медичної реформи. Люди часто скаржаться на те, що їм ні за що купити ліки, або ті ліки, що їм видають безкоштовно за програмою від Міністерства охорони здоров’я (програма «Доступні ліки»), за якістю не кращі за крейду. У мене літня бабуся, тому я розумію, як почуваються у цій ситуації пенсіонери. Був ще проект зниження мита на ввезення авто й ініціатива стосовно зелених насаджень. Хтось може сказати: «Маріє, а що тут за проблема в Шевченківському районі? Він один із найзеленіших у Харкові». Так і є, але зараз у Лісопарку будується доріжка. До мене звернулися харків’яни через офіційну сторінку в Facebook і запропонували все ж таки провести громадські слухання щодо вирубок у Лісопарку. Адже досі немає висновку екологів – можливо, там якісь реліктові рослини ростуть із «Червоної книги». Це турбує громаду. Я пропоную законодавчо закріпити таку процедуру, як цифрування зелених насаджень. Із сучасними технологіями це не дуже дорого.

Також я пропоную прийняти закон про збільшення видатків на підтримку батьків із малими дітьми. Нещодавно на зустрічі мама-одиначка звернулася з проханням переглянути ці норми. У перший місяць після народження дитини сім’я отримує більш-менш нормальні гроші, але подальші виплати просто мізерні. Молоді матері живуть на 23 євро на місяць. Коли я на зустрічах із представниками міжнародних жіночих організацій і називала цю суму, вони думали, що я нуль в кінці загубила. Гроші в держави є, адже люди платять податки. Треба, щоб вони не танули в посадових кабінетах.

– Що сказали в керівництві партій щодо ваших пропозицій? Ви спілкувалися з Разумковим чи, може, із Зеленським?

– Я бачила обох на з’їзді місяць тому. Ми потисли руки, обмінялися привітаннями. Я зрозуміла, що моє світобачення не йде врозріз партії «Слуга народу». Тому будемо створювати новий політичний ландшафт.

– Яке враження на вас справив президент і нове партійне оточення?

– Було таке відчуття, що просто зібралися однодумці випити каву, поділитися енергією, поспілкуватися. Ніякої напруги. Не те, щоб мене це здивувало, але це був приємний знак того, що я перебуваю серед людей, які мене підтримують.

– Ви знайомі з іншими кандидатами-мажоритарниками від «Слуги народу»?

– Так, нарешті ми познайомились, раніше жодного особисто не знала. Ми координуємо спільні ініціативи стосовно відеороликів, знімаємо багато фанових відео. Наприклад, зараз починаємо флешмоб «Найглибша калюжа мого району». Звертаємо увагу комунальників, що під час дощу харків’яни змушені «пірнати» в ці калюжі й можуть поламати ноги. Зараз кожен із нас більше зайнятий своєю кампанією, але я вдячна колегам, що завжди відповідають на мої телефонні дзвінки.

 «Я не якась там парашутистка»

– Маріє, ви самі обрали 168-й округ?

– У партії «Слуга народу» знають, що я діюча депутатка, тому запитали, на якому окрузі я б хотіла працювати. Відповідь моя була однозначною, адже я не якась там «парашутистка». Я знаю проблематику Шевченківського району, отримувала тут середню та першу вищу освіту, займалася тут екстремальними видами танців, працювала з районом, коли стала депутаткою міськради. Із Шевченківським районом пов’язане усе моє життя.

– Як проходять зустрічі з виборцями? Про що питають?

– До 8 липня провела 32 зустрічі з виборцями – щодня по п’ять-шість. Головна проблема стандартна – сфера ЖКГ. Візьмемо для прикладу початок проспекту Науки, де дорога перекладається кожен рік. Я навіть писала звернення у Департамент будівництва міськради, де мені відповіли,що  саме в цьому місці технологічно щось порушено в покритті. Подивимось на проспект Науки, 21. Три роки пишу запити й отримую відповідь, що ця адреса – не в пріоритеті або немає грошей. А нас відсутній закон про пріоритетність проведення ремонтних робіт дорожнього покриття. Я пропоную закріпити це законодавчо.

Друге питання – стан будинків у Шевченківському районі. Зокрема, дахів і сходів. А в деяких дворах ми навіть говорили з бабусями похилого віку про ЛГБТ-спільноту, про НАТО – питали мою думку щодо вступу до Альянсу. Я всім пояснюю: «Дорогі виборці, нас обов’язково з вами запитають, бо такі питання вирішуються на всеукраїнському референдумі». Приємно, що виборці в мене такі обізнані й захотіли перевірити моє світобачення.

– Але ж існує уявлення, що сучасний виборець не читає програм кандидатів, а лише дивиться на картинку й голосує тільки за популярних артистів. Хіба це не так?

– У моєму окрузі це не так. Люди приносять на зустріч мою програму і просять пояснити їм деякі пункти. Запитують про освіту та про роботу.

– Що ви відповідаєте?

– В мене немає «заводів-пароплавів». Я займаюся туристичним бізнесом, організацією круглих столів, проводжу дослідження ринків, консультую юридичні фірми – душе широкий напрям у підприємництві. На волонтерських засадах викладаю англійську дітям із внутрішньо переміщених сімей.

Взагалі я не вважаю нормальним, що депутати міських, районних рад не отримують зарплату. Коли  працюєш і виконуєш депутатські функції, просто розриваєшся між двох світів. А потім виникають ситуації, коли 90 % депутатів рад просто лобіюють свої бізнес-інтереси.

– Маріє, якщо ви виграєте вибори, в якому комітеті Верховної Ради хотіли б працювати?

– Хотіла б очолити Комітет із міжнародної політики, євроінтеграції та співпраці з НАТО. Мрію втілити свій міжнародний досвід. Як військова волонтерка хочу донести голос Донбасу до своїх колег у парламенті, дати їм зрозуміти, що люди хочуть миру, спокою та процвітання. Ми зі свого боку повинні створити умови для цих людей. Я б розглянула підкомітети з питань будівництва, містобудування та ЖКГ, бо інфраструктура нашої країни потребує негайних змін.

Крім того, кожен мажоритарник може скористатись спеціальним фондом для вирішення проблематики округу. Коли я розмовляю з людьми, у яких по 9 років не ремонтується дах, із жінкою, у якої мало не загинула онука через руйнування старої стелі, я розумію, що усі ці будинки могли бути відремонтовані за рахунок цього фонду. На 168-й округ цього року було спрямовано 18,5 мільйона гривень із державного бюджету. Я надіслала запит до Мінфіну і спробую дізнатися, на що ж були витрачені чинним депутатом від округу ці кошти.

– Тобто ці мільйони ви пропонуєте витрачати на ремонт будинків?

– У першу чергу! Якщо ми будемо і далі слухати від міського голови, що це неможливо, давайте через місяць, давайте наступного року, то нічого так і не буде відремонтовано. Люди вже втомилися, і саме через це не хочуть переходити до нової форми управління своїми будинками – об’єднання співвласників багатоповерхових будинків. Вони чекають капітальних ремонтів.

  • Матеріал розміщено на правах політичної реклами.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.