Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

22 жовтня, 2020 - 14:41

В Україні повернули "пакунок малюка"

Відповідний закон підписав президент.

Батьки можуть отримати одноразову натуральну допомогу "бейбі-бокс"  протягом 30 днів після народження дитини.

22 жовтня Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". Про це повідомили в Офісі президента.

Вартість "пакунку малюка" становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей до шести років.

Відповідно до закону, у разі відсутності батьків "бейбі-бокс" можуть отримати усиновителі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі та опікуни новонародженої дитини.

Видаватимуть допомогу в лікарнях або органах соціального захисту за місцем проживання або перебування.

В Офісі президента нагадали, що Кабінет міністрів України затвердить порядок надання "пакунку малюка". Згідно з цим порядком, з 1 липня 2021 року батькам нададуть можливість вибирати між натуральною допомогою ( "пакунок малюка") і допомогою у вигляді грошей. Закон вступить в силу наступного дня після його опублікування в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України".

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроєкт, який повертає "пакунок малюка", 30 вересня 2020 року. 

Раніше, в липні, Кабінет міністрів України проголосував за експериментальний проголосував за експериментальний проєкт з монетизації одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". Згідно з ним, породіллі повинні були отримувати по п'ять тисяч гривень.

Станом на кінець вересня в Харківській області виплатили одноразову допомогу замість "пакунку малюка" в розмірі п'яти тисяч гривень першій тисячі батьків. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.