26 лютого, 2020 - 16:31

Українські школярі вчитимуть "Захист України"

1 сентября школа школьники. Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
У школах вводять новий предмет "Захист України".

Для повного перезавантаження предмета знадобиться кілька років.

Учні українських шкіл будуть вивчати оновлений предмет  — "Захист України" замість "Захист Вітчизни". Повністю трансформувати предмет вдасться за кілька років. Відповідну постанову прийняли 26 лютого на засіданні Кабінету міністрів України.

На думку міністра освіти і науки Ганни Новосад, настав час позбавлятися від радянської спадщини.

"Наша освіта — це спадщина радянської парадигми, і предмет "Захист Вітчизни"— один з проявів цього. Це неправильно, що на п'ятому, практично шостому році війни ми до цього часу не змогли замінити абсолютно радянську назву предмета "Захист Вітчизни" на "Захист України", — заявила Новосад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Украине стартовала регистрация на ВНО-2020

У міністерстві пообіцяли працювати над поліпшенням змісту "Захисту України" і матеріально-технічним забезпеченням шкіл. Крім того, МОН вже почало змінювати підхід до експертизи та виготовлення підручників, проте про які саме зміни йдеться — не уточнюється.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Украине появятся электронные ученические и студенческие билеты

Нагадаємо, "Захист України" вивчатимуть учні 10-11 класів. Його мета — надати учням знання і вміння для оборони країни і навчити старшокласників діяти в надзвичайних ситуаціях. Предмет буде вивчатися не тільки на уроках, а й під час навчально-польових і навчально-тренувальних занять.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.