Верховна Рада проголосувала за збільшення податків
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про збільшення податків.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. За відповідне рішення проголосували 247 народних обранців.
Депутати, зокрема, проголосували за підвищення ставки військового збору для цивільних до 5%, для військових він залишився 1,5%.
За що проголосували депутати:
- З 1 жовтня 2024 року військовий збір на зарплати всіх фізичних осіб зросте з 1,5% до 5%
- З 1 січня 2025 року військовий збір на інші доходи громадян (крім зарплат) також збільшиться з 1,5% до 5%
- Для ФОПів 1, 2 та 4 груп введуть військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 число звітного місяця. З жовтня 2024 року це становитиме 800 грн на місяць.
- ФОПи 3 групи сплачуватимуть 1% від доходу у вигляді військового збору.
- Для банків знову введуть підвищений податок на прибуток за ставкою 50% за 2024 рік. Оскільки банки вже сплатили податки за старою ставкою, новий податок діятиме ретроспективно.
- З 1 січня 2025 року для небанківських установ (крім страхових компаній) податок на прибуток збільшиться з 18% до 25%.
- Для автозаправних станцій (АЗС) запровадять щомісячні авансові внески з податку на прибуток: 30, 45 або 60 тисяч грн за кожну станцію, залежно від її типу. Сума переплат не буде врахована для зменшення податкових зобов'язань у майбутньому.
- Для обмінних пунктів запровадять авансовий внесок з податку на прибуток: 700 євро за кожен пункт обміну у Києві, 600 євро в містах з населенням понад 50 тисяч, і 200 євро для інших населених пунктів.
- Мінімальний податок на землю (МПЗ) у розмірі 700 грн і 1400 грн за гектар.
- Щомісячна звітність щодо ПДФО, військового збору та ЄСВ почнеться з 1 січня 2025 року. Це потрібно для впровадження "економічного бронювання".
- Доходи від "національного кешбеку" не оподатковуватимуть ПДФО у 2024-2025 роках.
Раніше у Мінфіні пояснювали перспективу підвищення податків необхідністю фінансувати сектор безпеки та оборони. Адже міжнародні донори не фінансують витрати на оборонний сектор України. У той же час Кабінет Міністрів схвалив зміни до держбюджету на 2024 рік, згідно з якими видатки на оборону збільшать на 495,3 млрд гривень.
"Всі зібрані податки у держбюджеті спрямовуються на сектор безпеки та оборони. Проте навіть їх не вистачає, тому залишок покривається з інших джерел, у тому числі неподаткових доходів та внутрішніх запозичень", — йдеться у повідомленні.
Попри зростання витрат, ставки податків не змінювалися з початку повномасштабного вторгнення, нагадали у профільному міністерстві.