Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

18 лютого, 2020 - 11:38

У Харкові блокували російську "ботоферму"

Зловмисники створили тисячі акаунтів, щоб поширювати в соціальних мережах дезінформацію про ситуацію в Україні.

Нові акаунти "ботів" реєстрували за допомогою російських онлайн-сервісів.

СБУ блокувала діяльність розгалуженої мережі "ботоферм", підрозділи яких функціонували в різних регіонах України, включно з містом Харків. Як повідомили в прес-службі СБУ, устаткування підтримувалося через російські онлайн-сервіси.

"Оперативники спецслужби встановили, що телекомунікаційні платформи використовували для створення і просування фейкових акаунтів і спільнот для проведення незаконних операцій в Інтернеті. Угруповання зареєструвало понад 8000 активних акаунтів для поширення в популярних соцмережах недостовірної інформації про ситуацію в Україні. Вони підбурювали протестні настрої, залякували людей, розсилали повідомлення про мінування об'єктів і атакували акаунти українських посадовців ", — розповіли в СБУ.

Також через фейкові акаунти розповсюджували зброю, вибухівку та наркотики.

сбу2

"Частину обладнання зловмисники використовували для нелегальної передачі телефонного трафіку незаконно створених "операторів" "Фенікс" і "ЛугаКий", які функціонують на тимчасово непідконтрольних територіях",— сказано в повідомленні.

У спецслужбі кажуть: послугами цих операторів користувалися "ватажки" так званих "ДНР" І "ЛНР".

Обшуки провели у Києві, Харкові, Дніпрі, Дубно (Рівненська область) і Ірпені (Київська область). Співробітники спецслужби вилучили комп'ютери, GSM-модеми, шлюзи і більше 22 000 SIM-карт українських операторів. Також силовики знайшли чорнові записи про реєстрацію користувачів соціальних мереж, які розміщували провокативні коментарі під публікаціями українських політиків.

Зараз СБУ перевіряє можливий зв'язок цих організацій з російськими спецслужбами і розвідкою. Операцію провели співробітники Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Управління СБУ у Львівській області та Прокуратури Львівської області.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.