Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

31 липня, 2020 - 14:48

У Харківській області продовжили карантин: що це значить

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Обмежувальні заходи будуть діяти до 31 серпня. Передумов для пом'якшення немає.

Якщо епідемічна ситуація погіршиться, на місцях будуть приймати рішення про посилення карантину.

30 липня на засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської обласної державної адміністрації прийняли рішення про продовження карантину до 31 серпня. Це стало відомо з відповідного протоколу позачергового засідання комісії, опублікованого на сайті Харківської обласної державної адміністрації.

"Станом на 30 липня епідемічна ситуація з COVID-19 в Харківській області залишається напруженою. За останній тиждень (23.07-29.07) показники захворюваності зросли на 16,2%, лабораторно підтверджено 416 випадків COVID-19, що становить 15,64 на 100 тисяч населення проти 13,46 за попередній тиждень (16.07-22.07)", - сказано в протоколі.

Комісія вважає, що несприятлива епідемічна ситуація пов'язана з недотриманням жителями Харківської області вимог адаптивного карантину - маскового режиму і соціальної дистанції. Друга причина цього - збільшення кількості обстежень.

У протоколі зазначається, що показник виявлення захворюваності за останні вісім днів не перевищував 11%. Динаміка теж зменшувалася, на 30 липня становила мінус 0,8%. За тиждень зареєстровано 1390 хворих, велика частина яких - жителі Харкова. В області показники не перевищують норму.

"На території інших адміністративно-територіальних одиниць Харківської області показники захворюваності не перевищують рекомендований критерій (12 на 100 тисяч населення). Всього випадки реєструвалися в 17 районах та місті Люботин", - відзначили члени комісії.

Всього ПЛР і ІФА-тести зробили 10 058 жителям Харківської області. Щодобово проводили 1436 досліджень (54,02 на 100 тисяч населення). Комісія вважає, що це свідчить "про достатній рівень охоплення скринінгу на COVID-19 населення області".

За підсумками обговорення епідситуації комісія вирішила продовжити карантин до 31 серпня. Однак якщо ситуація погіршиться, то рішення можуть переглянути для окремих районів і міст.

"У разі значного поширення COVID-19 на території Харківської області з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності ознак для посилення протиепідемічних заходів, за поданням головного санітарного лікаря Харківської області на території окремих районів і міст Харківської області можуть встановлюватися особливі умови діяльності та обмеження щодо проведення масових (розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших, крім культурних) заходів", - сказано в протоколі.

Місцевим комісіям (міським і районним) порекомендували:

  • дозволити закладам культури, в тому числі кінотеатрам, працювати з максимальною наповненістю 50%, за умови не більше однієї людини на п'ять квадратних метрів і обов'язковому дотриманні маскового режиму;
  • розглянути питання заборони роботи після 23.00 і до 7.00 нічних клубів, кафе, ресторанів, барів, їдалень, закусочних, закладів культури, крім тих, які роблять замовлення на винос або мають адресну доставку;
  • дозволити проводити масові заходи за умови не більше однієї людини на п'ять квадратних метрів і з обов'язковим дотриманням маскового режиму;
  • заборонити відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, хто надають послуги кризово.

Крім того, поліцейським і співробітникам Держспоживслужби в Харківській області доручили посилити контроль за дотриманням маскового режиму, соціальної дистанції на вулиці, а підприємствами - дезінфекції. Співробітникам ДСНС в разі погіршення епідситуації доручили забезпечити готовність наметів на території лікарень для обладнання тимчасових пунктів прийому і сортування хворих коронавірусом.

Як писав KHARKIV Today, 22 липня на засіданні Кабінету міністрів України вирішили продовжити адаптивний карантин до 31 серпня. Він буде діяти з чотирма рівнями епідемічної небезпеки - зеленим, жовтим, помаранчевим і червоним.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.