Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

29 жовтня, 2020 - 18:33

Система електронного декларування в Україні буде працювати — Зеленський

Фото: УП
Президент скликав термінове засідання Ради національної безпеки і оборони.

Для відновлення роботи системи електронного декларування президент доручив розробити відповідні законопроєкти і подати їх на розгляд Верховної Ради.

29 жовтня під час термінового закритого засідання Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що система електронного декларування в Україні буде працювати. Відповідні відео з заявою Зеленського опубліковані в Telegram-каналах

"Відразу скажу про головне, щоб ні у кого не було навіть найменшого сумніву —система електронного декларування в Україні буде працювати. Законопроєкти для її відновлення повинні бути підготовлені і направлені до Верховної Ради як невідкладні", — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що скликав термінове засідання не тільки через рішення Конституційного Суду про роботу Національного агентства по запобіганню корупції, а й через "цілеспрямовані дії певних осіб на підрив суспільного договору України і створення реальної загрози національної безпеки і оборони України".

Головні питання, які підняв Зеленський, — чому з'явилося дане рішення Конституційного Суду України, які мотивації бачимо в цьому рішенні ми, яка законодавча база потрапила під рішення Конституційного Суду і чому саме.

Крім того, президент зажадав від правоохоронних органів повідомити про деталі, які "призвели до такого рішення", і про діяльність Конституційного Суду за останні місяці. Зеленський акцентував на терміновому ухваленні рішення.

"Ми повинні не допустити, щоб цю проблему почала вирішувати вулиця на свій розсуд, і того, щоб це або якесь інше рішення Конституційного Суду було використано ворогами України для дискредитації нашої країни за кордоном. Демонтаж контролюючої функції Національного агентства з запобігання корупції і кримінальної відповідальності за свідоме порушення вимог законодавства при декларуванні ніколи не буде сприйнято нашим суспільством, а також нашими партнерами в Євросоюзі. Ми з вами вже отримуємо чіткі сигнали. Маємо зараз проблему навіть з тим, щоб втілити в життя результати місцевих виборів. Потрібно детально відпрацювати всю проблематику, яку ми, на жаль, отримали від рішення Конституційного Суду України", — зазначив президент.

Нагадаємо, 27 жовтня за поданням 48 народних депутатів Конституційний Суд  України визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. З 28 жовтня Національне агентство по запобіганню змушене було в зв'язку з цим рішенням закрити реєстр електронних декларацій.

Як писав KHARKIV Today, Європейський Союз заявив про те, що серйозно стурбований рішенням Конституційного Суду України про скасування перевірки електронного декларування та воно може стати підставою для тимчасового скасування дії безвізового режиму.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.