Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

24 червня, 2020 - 11:19

Почесними стали чотири харків'янина, лауреата премії "Оскар" обговорять у 2021 році

Нагородження почесних громадян Харкова відбудеться 23 серпня.

Нагородження почесних громадян Харкова відбудеться 23 серпня.

На черговій сесії Харківської міськради був затверджений список людей, які отримають звання "Почесний громадянин міста Харкова" в 2020 році. Ними стали тенісистка Еліна Світоліна, олігарх Олександр Ярославський, директор Харківської гімназії № 6 Олександра Зуб і художник Віктор Ковтун.

Нагородження почесних харків'ян за традицією пройде в день міста 23 серпня.

Під час сесії було озвучено пропозицію включити до списку в цьому році або номінувати в наступному році лаурета "Оскара", харків'янина Євгена Мамута.

"Це шановані люди. Серед номінантів був єдиний володар премії "Оскар" Євген Мамут. Його сміливо можна назвати символом культури Харкова. Він завжди підкреслював, що є вихідцем з Харкова і випускником ХПІ. Тому пропоную його номінувати в цьому році, а якщо він не пройде, номінувати наступного року", — запропонувала депутатка Олена Горошко.

Харківський міський голова сказав, що кожен кандидат повинен пройти процедуру, а тому в 2020 році список змінюватися вже не буде.

"Так як у нас немає пропозиції щодо цього громадянина, тільки інформація, ми будемо голосувати за тих, хто пройшов експертну раду. А в 2021 році подивимося", — сказав Геннадій Кернес.

Нагадаємо, Євген Мамут — майстер спецефектів, він працював над створенням фільмів в Голлівуді, в тому числі — "Хижак", "Блакитна лагуна", "Брудні танці" і "Матриця". У 1978 році сім'я Мамута емігрувала до США. У листопаді минулого року петиція про присвоєння Євгену Мамуту звання "Почесний громадянин міста Харкова" була опублікована на сайті Харківської міськради, проте не набрала достатньої для розгляду кількості підписів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.