У харківській "інфекціонці" встановили 20-кубову бочку, її вистачить на 300 пацієнтів
Харківська область замовила ще 15 ємностей для кисню.
Сьогодні, 5 листопада, в Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні встановили 20-кубову кисневу бочку. Одночасно вона зможе забезпечувати киснем 300 пацієнтів. У роботу її введуть з 9 листопада. Про це повідомив керівник спеціалізованого підприємства Східного регіону "Мессер Україна" Євген Кашкін.
"Ми вважаємо, що дана ємність здатна забезпечити ту кількість пацієнтів, яка є в інфекційній лікарні. Я вважаю, 300 кисневих точок — те, що ми плануємо. В неї потрібно завантажувати кисень. Але це не буде так, що нічого не залишилося, і чекають. Щодня, через день будемо завантажувати кисень", — сказав Кашкін.
20-кубова ємність виготовлена в Чехії. Її купила компанія "Мессер Україна" і дала в оренду "інфекціонці", за оренду грошей область не платить. Бочка буде перебувати в лікарні стільки, скільки буде потрібно. Купують у компанії тільки кисень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як в харківській "інфекціонці" встановлювали бочку життя
"Ця ємність ставиться за рахунок коштів підприємства, яке постачає кисень. Вони попередні ємності дали (не тільки в цій лікарні) безкоштовно з умовою, що далі вони їх обслуговують і заправляють киснем. Наскільки я розумію, це фактично вартість цієї оренди. Платимо за кисень. За саму ємність ми не платимо. Це єдине підприємство на території Харківської області, яке постачає, забезпечує киснем наші лікарні", — пояснив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Тарас Пастух.
Він пояснює: бочку довго не могли встановити, оскільки в Україні таких немає, довелося чекати, поки виготовлять і привезуть з іншої країни. Зараз Харківська область очікує 15 ємностей, яким обсягом кожна поки не говорять, але запевняють, що намагаються замовляти великі.
"Сьогодні в Україні взагалі таких ємностей немає. Виробництво 90-х, 2000-х років. Кожну ємність потрібно замовляти на заводі. Вона виготовляється місяць-п'ять тижнів. Тиждень-два йде на доставку, розмитнення. Це сьогодні проблема по всій Україні. Сьогодні ми замовили більше 15 ємностей. Ми намагаємося брати максимальні", — сказав Пастух.
3-кубову ємність, яка зараз є в "інфекціонці", демонтувати не будуть. Вона також буде працювати. За словами Пастуха, бочка перемерзає тоді, коли працює понад норму. Це відбувається з маленькими ємностями. З 20-кубовою бочкою замерзання не прогнозують.
20-кубову бочку пообіцяли підключити до системи протягом двох-трьох днів, потім заправлять і вона зможе подавати кисень. У роботу її введуть з понеділка, 9 листопада.
Як повідомив директор Харківської обласної інфекційної лікарні Павло Нартов, зараз в лікарні є 3-кубова бочка і дві ємності по 600 літрів. Заправляти їх доводилося часто.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Лозовій шукають медиків для нової вірусологічної лабораторії
"Ємність, яка у нас є, ми заправляли двічі на добу. Раніше ми заправляли один раз на чотири дні. Крім цієї ємності, яка розрахована на три тисячі літрів, у нас є ще дві по 600 літрів. Цього нам не вистачало на день . Тобто потреба в кисні з кожним днем все більша і більша. Це залежить від того, що хворих, яким необхідна киснева підтримка за рахунок апаратного дихання, тобто за рахунок ШВЛ, збільшується", — сказав Нартов.
Як писав KHARKIV Today, станом на 5 листопада в Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні перебувають 290 пацієнтів, вона повністю заповнена. Пацієнти, які поступають до лікарні, дихають в приймальному відділенні за допомогою кисневого концентратора, поки не звільниться ліжко.