Навіть сміття дезінфікували: як медики перевіряли борт з Уханя
Співробітники Харківського лабцентра обробили борт спеціальними засобами, які вбивають групу коронавірусів.
20 лютого літак авіакомпанії Sky Up продезінфікували співробітники Харківського обласного лабораторного центру. Після цього в ньому поміняли фільтри, які також пройшли обробку, і навели порядок. Подальша експлуатація судна абсолютна безпечна. Про це розповіла KHARKIV Today завідуюча відділенням дезинфектології Харківського обласного лабораторного центру Юлія Гордієнко.
Фахівці провели повну обробку борту - від кабіни пілота до сміття, яке згодом утилізували.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська база відпочинку не зможе прийняти пасажирів з Уханя
"Було шість людей - дві бригади з дезвідділення Харківського обласного лабораторного центру і нашого міської філії, теж дезвідділення: лікарі-дезінфекціоніст, лікар-епідеміолог і дезінспектори. Дезінфекція проводилася з дотриманням всіх міжнародних медико-санітарних вимог, - розповіла Гордієнко. - Після того, як всі пасажири вийшли з літака, з дозволу членів екіпажу ми піднялися на борт корабля. Нам розповіли, де і які контрольні точки, щоб ми нічого не втратили. Кабіну пілота, наприклад, потрібно було дуже ніжно і акуратно обробляти - там же прилади керування. Також обробили зону відпочинку екіпажу, пасажирський салон з бортовою кухнею, туалет і багажний відсік, все оснащення салону, полиці для ручної поклажі, трап і санітарну стоянку, де був літак. Сміття теж було продезінфіковано. І рекомендовано далі для утилізації шляхом спалювання".
Всі зони літака окропили спеціальними засобами українського виробництва, які мають широкий спектр боротьби з вірусами.
"Дезінфекцію проводили засобами, зареєстрованими в Україні. Ми працювали за регламентом, рекомендованим для коронавирусу, в тому числі. Тобто в регламенті було прописано - коронавірус, не той, який зараз, а взагалі група коронавірусних захворювань. Також ці концентрації рекомендовані були і для пташиного грипу, і для SARS (важкий гострий респіраторний синдром), і для всіх видів ГРВІ, тому робочі концентрації вбивали збудник на поверхні, в тому числі Covid-19. і після цього салон могла прибирати вже клінінгова компанія. Далі судно може безпечно експлуатуватися ", - пояснила KHARKIV Today заввідділенням дезинфектології Харківського обласного лабораторного центру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медичний центр в Нових Санжарах: лікування американських пілотів і чотириразове харчування (фото, відео)
Наступного дня після дезінфекції в літаку міняли НЕРА-фільтри, які вловлюють найдрібніші частинки пилу і фільтри, що захищають температурні сенсори. Все, що йшло на утилізацію, фахівці лабцентру також дезінфікували.
"Все оброблялося. Навіть в повітроводи залазили. Тому все абсолютно безпечно в плані подальшої експлуатації судна", - запевнила Гордієнко.
Зараз бригада Харківського лабцентра вже в Харкові. У Нових Санжарах залишаються чергувати кілька співробітників лабцентра.
Юлія Гордієнко додала: якщо буде потрібно, лабцентр готовий відправитися в Санжари і проводити всі необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.
"Ми спрацювали максимально ефективно, максимально якісно. Це не тільки дезінфекція, а широкий спектр робіт, спрямованих на попередження та профілактику можливого поширення нового коронавирусу. Схеми відпрацьовані, взаємодія між службами відпрацьована", - запевнила вона.
Відзначимо, 22 лютого літак перегнали на базу в "Бориспіль", наступного дня він виконав політ з Києва до Хургади. Сьогодні борт повернувся до Києва.
Як писав KHARKIV Today, 19 лютого український літак відправився в Китай. В Ухані лікарі допустили на борт 73 людини, в тому числі 45 громадян України і 27 громадян Норвегії, Ізраїлю, Білорусі, Іспанії, Чорногорії, Аргентини та інших країн. 20 лютого ополудні борт з Уханя приземлився в аеропорту "Харків". Перед цим літак довго кружляв над Харковом і Дніпром через сильний туман, зробив посадку в "Борисполі", дозаправився і відправився до Харківа.