"Ми робили все за інструкцією": в морзі на території інфекційної лікарні захворіла лікар
На території інфекційної лікарні знаходиться патологоанатомічне відділення туберкульозного диспансеру, де протягом декількох місяців проводили розтин хворих коронавірусом.
У морзі, розташованому на території обласної інфекційної лікарні, працюють чотири людини: лікар, лаборант і два санітари. Позитивний діагноз підтвердили у лікаря, яка проводила розтини. Вона знаходиться на самоізоляції. Тепер розтинів в морзі не проводять.
Лаборант патологоанатомічного відділення запевняє, що під час розтину тіл хворих коронавірусом не відходили від інструкції, оскільки боялися не тільки за своє здоров'я, а й родичів.
"Ми робили все за інструкцією, тому що у всіх нас є маленькі діти. Докладали всіх зусиль", - розповіла KHARKIV Today співробітниця моргу.
За словами радниці голови Харківської ОДА з гуманітарних і медичних питань Наталії Попової, засоби індивідуального захисту у співробітників патологоанатомічного відділення туберкульозного диспансеру були в достатній кількості.
"Після підтвердженого ПЛР-тесту завідувачка відмовилася від госпіталізації, вона відправлена на самоізоляцію і так само, як її рідні, знаходиться на самоізоляції. Вона лікар, яка власне, робить розтин цим тілам з COVID-19, які надходять з обласної інфекційної лікарні. 27 травня були забрані перші ПЛР-тести, 29 травня були повторні ПЛР-тести у тих, хто контактував із завідуючою, вони показали негативний результат. Зараз продовжують видавати тіла без розтину. Перенести або закрити повністю все на карантин сенсу немає, так як ПЛР-тести негативні. Що стосується засобів індивідуального захисту - костюмами вони укомплектовані, запит на департамент про додаткові костюми при залишку в районі двох десятків костюмів, надійшов 29 травня. Але особливість роботи моргу в тому, що під час розтину 4 людини перебувають там - 2-3 6 годин і тому їм потрібен всього один костюм. Вони вважають навіть із запасом, виходячи з 4 костюмів на добу. Критичної ситуації не було", - пояснила Попова.
За її словами, зараз співробітники моргу користуються костюмами, респіраторами з фільтрами і силіконовими очками. На початку пандемії вони працювали в протичумних костюмах.