Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

19 жовтня, 2020 - 12:34

Не всі харківські школи пішли на канікули: хто проігнорував "червону" зону карантину

У деяких приватних школах вирішили, що епідситуація дозволяє продовжити навчання.

Мінімум три приватні школи Харкова не пішли на дострокові канікули. Кажуть, "уважно читаємо закони України".

19 жовтня в деяких харківських школах продовжився навчальний процес. Йдеться про приватні школи. Частина з них, як і бюджетні школи, пішли на канікули, частина — ні. У школі Бойко до неділі батьків не сповіщали про те, чи почнуться канікули. 18 жовтня в класних месенджерах з'явилися повідомлення про те, що діти виходять на навчання.

"За словами вчителів, офіційних розпоряджень не надходило, тому діти вчаться. Але автобус шкільний все-таки скасували. Напевно, щоб не було настільки очевидно, що школа працює. Думки батьків ніхто не питав, звичайно ж", — розповіла KHARKIV Today мама одного з учнів школи.

У школі Бойко KHARKIV Today не відповіли, чи пішли школярі на дострокові канікули, пообіцяли передзвонити пізніше. Однак під час розмови в приймальні зазначили: зараз в школі — перерва. На офіційній сторінці школи сказано, що осінні канікули розпочнуться 26 жовтня.

Учні гімназії "Вересень" теж продовжили займатися. На канікули вони підуть за розкладом — з 26-го жовтня. Директорка Вікторія Павловська-Кравчук вказала на законодавство і відсутність випадків коронавірусу, пояснюючи причину продовження занять в гімназії.

"Ні. Ви читали те, що там написано в законах? У яких випадках діти йдуть на карантин? У нас ніхто не хворіє, навіщо нам йти? З наступного тижня, з 26-го", — сказала директорка.

В цей же день, 26 жовтня, стартують канікули в учнів школи "Ранок". Тут кажуть: рішення про дострокові канікули переклали на школи. Заняття у школярів "Ранка" тривають, в класах проводять дезінфекцію, батькам дозволили залишати дітей вдома, якщо бояться коронавірусу. Випадки інфекції тут були в одному класі, але вже всі одужали.

"У нас зараз у дітей заняття. Вони з 26-го йдуть на канікули до 2 листопада. Тому що, я так розумію, було на розгляд шкіл, ми не комунальна школа, тому ми для себе вирішили. У нас маленький клас, проводиться дезінфекція, попереджені батьки — хто переживає і боїться, той не прийшов до школи, — пояснила секретарка Ірина Михайленко. — Був випадок, вже пройшов, всі одужали. Були на самоізоляції, про це управління освіти знає".

У гімназії "Очаг" дітей відправили на дострокові канікули. Там кажуть, що отримали відповідне розпорядження від адміністрації Київського району. Таку паузу вважають необхідною.

"Ми пішли на дострокові канікули, як і всі школи Київського району. За розпорядженням нашої адміністрації, управління ми теж вирішили не ризикувати і зробити цю паузу в два тижні, з 19-го по 30-е", — сказала директорка Лариса Середа.

За її словами, з вересня в гімназії були підтверджені випадки коронавірусу в трьох класах — другому, одинадцятому та шостому. Діти були на самоізоляції, навчання тривало дистанційно. Серед співробітників гімназії зафіксовано два випадки. Один зараз проходить лікування в лікарні.

"Були випадки, ми закривали класи на два тижні на самоізоляцію. Слава Богу, діти хворіли не проблемно, вони більше були контактні, але теж були позитивні тести. Другий клас, одинадцятий і дитина з шостого класу. Ми дистанційно організували їм навчання. Колега хворіла . Офіційно підтверджений зараз ще один випадок, але це співробітник, не вчитель. Він знаходиться в лікарні. Стан не критичний, двостороннє запалення легенів. Температура тримається, тому вирішили госпіталізувати", — зазначила Лариса Василівна.

Рішення про дострокові канікули прийняли і в ліцеї "Професіонал".

"Пішли, з 19-го по 30-е. Ні, не було випадків", — сказала директорка Оксана Будко.

Відзначимо, на сайті Харківської міської ради опублікований  протокол №23 позачергового засідання міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій "Про посилення протиепідемічних заходів у відповідності з "червоним" рівнем епідемічної небезпеки на території Харкова". Другий пункт рішень комісії говорить про дострокові канікули у школярів.

"Ввести канікули в закладах загальної середньої освіти міста Харкова з 19 по 30 жовтня 2020 року", — сказано в протоколі.

Нагадаємо, 16 жовтня на позачерговому засіданні Харківської міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій віце-мер Ігор Терехов заявив, що школи продовжать працювати в звичному режимі.

"Школи за постановою Кабміну нам не наказано закривати. Тому працюють як працюють, йдуть на ті планові канікули, які є", — сказав тоді Терехов.

Однак через півтори години в мерії передумали

"Школи, як це наказують рішення Кабінету міністрів, йдуть на канікули з 19-го жовтня, але дитячі садки працюють", — написав Терехов на своїй сторінці в Facebook.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.