Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

01 жовтня, 2020 - 11:00

На члена харківського облвиборчкому від партії «ОПЗЖ» відкрили кримінальне провадження

Олександр Колновал публічно висловив свою упередженість щодо "Акценту"

Рішенням облвиборчкому від 28 вересня кандидати від політичної партії "Акцент", лідером якої є Ігор Балута, офіційно зареєстровані на місцеві вибори.

Реєстрації партії "Акцент" передував скандал за участю члена облвиборчкому від партії «ОПЗЖ» Олександра Коновала, який публічно висловив свою упередженість до партії «Акцент».

За інформацією з відкритих джерел, після подачі політичними партіями списків кандидатів до органів місцевого самоврядування регіону один з членів обласної виборчої комісії Олександр Коновал 25 вересня в соціальній мережі Facebook опублікував пост, в якому засумнівався в законності дій "Акцент".

У ПП "Акцент" вважають, що дії Олександра Коновала є не тільки частиною "брудної" виборчої кампанії керівника обласного осередку ОПЗЖ Ігоря Райніна, чиї інтереси в обласній комісії Коновал представляє, а й перешкоджають здійсненню виборчого права, яке передбачене Конституцією України.

"Партія "Акцент" подала єдині виборчі списки і списки на територіальні округи в терміни, встановлені законодавством України. Публічна заява Олександра Коновала до оголошення офіційного рішення виборчої комісії про реєстрацію політичної партії на місцеві вибори прямо суперечить принципу об'єктивності і свідчить про зацікавленість партії "ОТЗЖ", особливо Ігоря Райнін, не допустити нас під будь-яким приводом на вибори. Керівництво партії вважає це перешкодою при здійсненні законного виборчого права і тому ініціює подачу заяви до органів Національної поліції за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 157 КК України. Також партія "Акцент" ініціюватиме перед ЦВК питання про дострокове припинення повноважень Коновала в зв'язку з порушенням Закону України "Про місцеві вибори". Керівництво партії вважає це спробою проросійських політичних сил не допустити національно-демократичні партії", — розповіли в "Акценті".

Нагадаємо,  2015 року, в період губернаторства Ігоря Райнін, Центральна виборча комісія припинила повноваження всього харківського облвиборчкому на чолі з Олександром Коновалом. Причиною такого рішення стало невиконання головою комісії А. Коновалом рішення ЦВК про необхідність реєстрації політичної сили.

Ігор Балута став главою ХОДА 24 лютого 2014 року. У цей же час секретар обласної виборчої комісії Олександр Коновал співпрацював з антиукраїнським пропагандистським інтернет виданням "НАХньюз", в інтерв'ю якому характеризував виборчу систему як архаїчну і не досконалу, чим ставив під сумнів легітимність президентських виборів 2014 року, які були покликані стабілізувати ситуацію в країні.

За інформацією джерела в правоохоронних органах, щодо Олександра Коновала Шевченківський райвідділ поліції зареєстрував кримінальне провадження за ч. 3 ст. 157 Кримінального кодексу України за фактом перешкоджання членом виборчої комісії в здійсненні виборчого права.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.