Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

23 листопада, 2020 - 19:00

Міністр охорони здоров'я підписав нове розпорядження про харківські залізничні лікарні

У попередньому розпорядженні була помилка, яка не дозволяла НСЗУ укласти договори про фінансування залізничних лікарень.

Міністр охорони здоров'я України підписав нове розпорядження про харківські залізничні лікарні. У НСЗУ кажуть, що підпишуть договір з медичними закладами найближчими днями.

Залізничні лікарні в Харкові, які включили до переліку опорних для прийому пацієнтів з коронавірусом, можуть підписати договори з Національною службою здоров'я України цього тижня. Про це повідомила KHARKIV Today директор Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України Вікторія Мілютіна.

"Це був код ЄДРПОУ (прим. — унікальний код юридичної особи або його відокремлених підрозділів в єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України)."Укрзалізниця" має право підписувати договори тільки як акціонерне товариство, сам центральний орган. А в попередньому розпорядженні Міністерства охорони здоров'я було сказано — "ЄДРПОУ лікарень". Але зараз все в порядку. Минулого тижня було відповідне розпорядження відредаговано, і в п'ятницю заклади змогли подати заявки", — пояснила Мілютіна.

Підписувати договір з залізничними лікарнями буде центральний офіс НСЗУ, який знаходиться в Києві. За словами Мілютіної, зараз усуваються технічні помилки, найближчими днями договір підпишуть. Як тільки почнеться фінансування, лікарні зможуть почати прийом пацієнтів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область знову в списку найгірших за кількістю ліжко-місць з киснем

"Ми плануємо найближчими днями це зробити. У нас зайняв час процес юридичних узгоджень, оскільки це — автономна структура. Потрібно було узгодити код ЄДРПОУ, посаду керівника. Це все трохи відрізняється від наших комунальних некомерційних підприємств. Але все узгодили. Зараз вже технічні помилки виправляються, — сказала Мілютіна. — Лікарні "Укрзалізниці" відповідають формі власності. У них є необхідна кількість фахівців, вони зареєстровані в електронній системі охорони здоров'я. Повністю всім вимогам відповідають. І треба віддати їм належне — вони дуже ретельно готуються до прийому хворих".

Як писав KHARKIV Today, раніше в Харківській ОДА повідомляли, що затримка з відкриттям залізничних лікарень відбувається з технічних причин. 2 листопада лікарні повинні були підписати договори з Національною службою здоров'я України і почати отримувати кошти, проте в системі стався збій через велике навантаження. Після цього договори обіцяли укласти 3 листопада. Потім стало відомо, що в розпорядженні міністра охорони здоров'я допущена неточність, тому НСЗУ не могло укласти договори.

Нагадаємо, всього в залізничних лікарнях Харкова обіцяли розгорнути 600 ліжок. Відкрити лікарні хотіли ще в 20-х числах жовтня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.