Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

24 липня, 2020 - 11:06

Медики Харківської області з підтвердженим коронавірусом нарешті отримають по 10 000 гривень: механізм

сессия
сессия
Депутати внесли зміни до програми "Здоров'я Слобожанщини".

Депутати Харківської обласної ради вперше зібралися в режимі онлайн, щоб прийняти кілька рішень.

XXV сесія облради проходила в незвичному режимі: в залі знаходилися голова облради Сергій Чернов, його заступник і голова ХОДА Олексій Кучер. Депутати брали участь онлайн. Таким чином було прийнято рішення про збільшення суми на покупку інсулінів діабетикам — до 99 мільйонів гривень.

Крім того, депутати повернулися до теми надання одноразової фінансової допомоги з обласного бюджету медикам, які захворіли коронавірусом. Рішення про це було прийнято ще в травні. Заступник Кучера пояснив, чому до цих пір медики, які перехворіли, не отримали гроші.

"Реалізація рішення вимагала певного порядку. Харківська область — єдина область, яка прийняла таке рішення, такого порядку не існувало. Порядок був доопрацьований і погоджений з усіма департаментами", — сказав заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух.

Сергій Чернов розповів, яким буде механізм отримання допомоги: співробітник лікарні чи поліклініки подає заяву на головного лікаря, головлікар передає її до департаменту ХОДА, далі її розглядатиме спеціально створена комісія.

"Механізм відпрацьований і департаментом фінансів, і казначейством. Сьогодні потрібно оперативно відпрацювати з тими, хто потребує цієї допомоги", — сказав Чернов.

Нагадаємо, рішення про фінансову підтримку медиків було прийняте ще 28 травня, проте відтоді жоден лікар не отримав грошей. Цю інформацію нам підтверджував головлікар "інфекціонки" Павло Нартов, який також перехворів коронавірусом.

Станом на 20 липня в Харківській області діагноз COVID-19 підтвердився у 335 медиків, велика кількість з них одужала. Гроші отримають не тільки лікарі лікарень, які знаходяться в обласному підпорядкуванні, а й міських лікарень.

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.