Знову на Донбас. У Харкові волонтери збирають гроші та речі на потреби армії

Найчастіше потрібні запчастини і техніка.

Загострення українсько-російських відносин і загроза повномасштабної війни дали нове життя волонтерському руху Харкова. Охочих допомагати стає більше — кажуть у громадських організаціях.

У 2014 році Харків став волонтерською столицею України. Саме тут приймали основну частину біженців, тут комплектували вантажі, що вирушали до армії та добровольчих батальйонів. За сім років допомога військовим та постраждалим від війни зросла у масштабний рух. Нині у Харкові дедалі більше охочих підтримати волонтерів.

Квадрокоптер для армії, граблі для тероборони

Охочих допомагати армії після чергових загроз Путіна побільшало. У соцмережах харків'яни жартують про те, що купують у магазинах не сіль та сірники, а зброю та патрони, в офлайні вони частіше перераховують гроші волонтерським організаціям.

“Є така певна тенденція з боку громадян, особливо після того, як почали до цього процесу наші європейські колеги готувати. Ось буквально зараз я їду в зону ООС, везу запчастини та всякі необхідні хлопцям речі, а мені весь час телефонують люди і запитують, чим можна допомогти", — розповів KHARKIV Today волонтер Артем Фісун.

Незважаючи на те, що витрати на армію постійно зростають, залишаються дірки, які, як і раніше, закривають волонтери: через бюрократичну тяганину від запиту до купівлі та передачі необхідних речей до частин можуть пройти тижні, а волонтери привозять їх за день-два. Наприклад, часто збирають гроші на квадрокоптери, які постійно виходять із ладу.

Наразі потреби зросли, бо у Харківській області сформували два батальйони тероборони. Волонтерові вже надіслали список необхідного, там — буржуйка та дизель-генератор, граблі та мітли, аптечки та ліхтарики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Харківська область готова до опору

Співзасновник "Благодійного фонду Сергія Жадана" Олег Абрамичев переключився на допомогу добровільним формуванням, що самостійно займаються підготовкою до можливого вторгнення.

"Є добровольчий підрозділ "Фрайкор", вони проводять навчання, до них йде багато людей, тому що розуміють, що там їх навчать воювати. Вони зараз на моєму забезпеченні, приїхав купити мотоцикли, щоб, якщо буде "кипиш", вони могли дуже швидко переміщатися містом", — повідомив волонтер KHARKIV Today.

"Національний корпус" збирає гроші для полку Нацгвардії "Азов". Бійцям потрібен приціл, за один день вдалося зібрати понад 11 тисяч гривень.

Багато руйнувань, потрібні будматеріали

17 лютого загострилася ситуація на Донбасі, окупанти розпочали масштабні обстріли сіл та селищ на підконтрольній Україні стороні лінії розмежування. Снаряди потрапили до будівлі дитячого садка, школи, житлових будинків. До допомоги підключилася місія "Проліска" під керівництвом харків'янина Євгена Капліна. Починали вони ще у 2014 році зі збору одягу та речей для біженців. Наразі працюють у зоні ООС.

За словами Євгена Капліна, останнім часом кількість охочих пожертвувати місії кошти не збільшилася, але, можливо, незабаром витрати будуть більшими — від обстрілу страждає інфраструктура населених пунктів.

"Десь будинки постраждали і будматеріали потрібні, десь немає газу. Зараз ми оперативно на зв'язку з нашими колегами, з різних місць йдуть запити про допомогу. На місцях у Луганській та Донецькій області у нас працює 150 людей, доки вистачало, але сьогодні ми отримуємо оперативну інформацію і незабаром я повідомлю, чи нам потрібна допомога", — розповів Євген Каплін KHARKIV Today.

20 лютого активісти відомого проєкту "Олені Святого Миколая" збираються їхати до Врубівки та Кіндрашівки, відвідати своїх підопічних. На місці волонтери визначать, чи потрібно додатково оголошувати збір коштів для постраждалих.