Засудили директора стадіону у Куп'янську, який розважав окупантів
Анатолій Москаленко провини не визнає і називає себе патріотом України.
30 жовтня Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області оголосив вирок так званому директору комунальної установи у Куп'янську, куди входить стадіон "Спартак, Анатолію Москаленку. Його визнали винним у пособництві Росії та призначили покарання у вигляді 11 років тюрми, позбавлення на 11 років права обіймати посади в органах влади та конфіскації майна. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.
У липні 2022 року на стадіоні "Спартак" у Куп'янську проходив турнір із футболу до Дня військово-морського флоту Росії. Там був присутній так званий "глава ВГА Харьковской области" Віталій Ганчев. За місяць на стадіоні проводили матч між командами з Куп'янська і Ківшарівки.
Згідно з матеріалами справи, Москаленко є уродженцем села Дуванка у Шевченківській громаді Куп'янського району. Раніше судимим не був. Із 2013 року очолює комунальну установу фізичної культури і спорту "Міський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх — Спартак" Куп'янської міської ради. До неї входить стадіон "Спартак". Крім того, Москаленко є одним зі співзасновників громадської організації "Куп'янська федерація футболу".
Слідчі встановили, що під час окупації Москаленко перебував на посаді "виконуючого обов'язки директора" стадіону "Спартак". Із кінця квітня по вересень 2022 року займався організацією і контролем проведення футбольних матчів, змагань на прилеглій до стадіону території, проведенням культурно-масових заходів у сфері спорту, які мали пропагандистський характер, та брав на роботу співробітників.
У суді Москаленко провини не визнав. Він заявив, що під час окупації мав зберегти ввірене йому майно стадіону. За його словами, він знав про сусідів і знайомих, які були учасниками АТО, і цю інформацію не здав окупантам. Москаленко називає себе патріотом України, спростовує підтримку окупантів та організацію змагань і футбольного матчу.
Сторож стадіону розповів, що під час окупації на стадіон приходили представники адміністрації окупантів. Також підтвердив проведення окупаційною владою заходів на стадіоні, де був присутній, у тому числі Москаленко. За його словами, стадіон використовували і військові.
"Навесні на заходах були агітаційні моменти, були кореспонденти, нагороди. Також повідомив, що ОСОБА_3 ходив на роботу кожного дня, заробітну плату отримували в руській валюті, виплачувала бухгалтерія. ОСОБА_3 давав вказівки, що робити, після того, як ходив до воєнної адміністрації, організовував роботу стадіону, казав, що потрібно працювати як є і зберегти стадіон. По стадіону ходили військові, вони їх боялись, бо могли бути наслідки непокори", — сказано у матеріалах справи.
Ще один допитаний, працівник із комплексного обслуговування, підтвердив, що під час окупації на стадіоні проводили різні заходи. Співробітники готували поле, інвентар, прапори не вішали. Він каже, що Москаленко щопонеділка давав підлеглим завдання на тиждень, ходив в адміністрацію на збори, після чого розповідав про людей зі зброєю.
"ОСОБА_3 проводив їм "планєрки" та ходив в адміністрацію на збори, може раз на тиждень, казав, що там наради проводять люди зі зброєю, про погрози нічого не казав. Графік проведення заходів висів на рік так він і залишився. На стадіоні висів один прапор рф, їздило авто "патріот" і діти вішали прапори куди достануть. Заробітну плату виплачували в рублях два рази, платили в управлінні бухгалтерія. Також зазначив, що збоку рф була ініціатива у проведенні футбольних заходів з метою агітації", — йдеться у матеріалах справи.
Винним Москаленка визнали за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України.
Фото: ХАЦ
Фото: ХАЦ
Фото: ХАЦ
Як писав KHARKIV Today, медичній реєстраторці з Харківщини, яка здавала ворогу ЗСУ, дали умовне покарання. Лілії Юдіній дали три роки умовного покарання.