Записуємось на щеплення: як в Харкові отримати вакцину від коронавірусу?

Людей старше 65 років почали вакцинувати на цьому тижні.

У літніх людей після щеплення від коронавірусу спостерігається менше побічних ефектів, ніж у молодих.

У Харкові та області люди старше 65 років прищеплюються від коронавірусу. До лежачих хворих та громадянам старше 80 років виїжджають додому, молодші пенсіонери  самі йдуть до пунктів щеплень. KHARKIV Today дізнався, як і чим можна вакцинуватися.

"Ні температури, ні інших побічних ефектів"

Більше 45% жителів Харківської області, які отримали щеплення від коронавірусу, старше 60 років. Такі дані оприлюднені в Системі охорони здоров'я України РНБО. Найчисленніша прищеплена категорія громадян — люди у віці 60-69 років.

Зараз в поліклініках прищеплюють вакцинами двох видів: AstraZeneca-SKBio корейського виробництва і китайською CoronaVac. Тим, хто старший і кого вакцинують вдома, дістається в основному китайська вакцина.

"Моїй мамі — 86 років. Ще в лютому нам зателефонували з районної поліклініки і запитали у неї, чи хоче вона вакцинуватися. 27 квітня приїхала бригада — лікар і медсестра. Сказали три дні не можна вживати шоколад, цитрусові, алкоголь. У мами не було ні температури, ні інших побічних ефектів", — розповіла KHARKIV Today харків'янка Людмила Семиволос.

Сама Людмила теж записалася на вакцинацію і чекає, поки підійде черга для її вікової групи.

Пенсіонерка за віком Наталія Курганова не залишає свою роботу в школі. Вчителька не стала чекати, поки їй зателефонують з поліклініки і записалася на залишки першої партії індійської AstraZeneca. Черга, правда, дійшла тільки на цьому тижні — одночасно з чергою в районній поліклініці.

"По шість уроків щодня, де тебе обіймають учні-малюки, яких не будеш відганяти на дистанцію. Далі — маршрутки. Було незатишно. Після щеплення не було ніяких ускладнень, хоч я їх і чекала", — говорить Наталія Курганова.

У разі щеплення вакциною AstraZeneca повторно вколотися необхідно через 90 днів, CoronaVac передбачає ревакцинацію через 28 днів.

Залишити заявку і чекати

За словами заступниці міського голови Світлани Горбунової-Рубан, щодня в харківських поліклініках вакцинують по 30-40 чоловік. Зараз настала черга тих, кому від 65 років і більше. У категорії 80+ прищепили майже всіх, хто залишив заявку.

Для того, щоб отримати вакцину, необхідно зв'язатися зі своїм сімейним лікарем. Алгоритм такий:

  • повідомити лікаря про бажання зробити щеплення;
  • дізнатися у нього, чи є протипоказання (одним з них може служити недавно перенесений COVID-19);
  • записатися в чергу;
  • бути готовим прийти на вакцинацію з паспортом та ідентифікаційним кодом.

Якщо декларації досі немає — саме час її підписати. Інакше доведеться піти більш складним шляхом і покластися на удачу.

"Можна звернутися до чергового лікаря [в поліклініці], отримати необхідну інформацію про вакцину, яка зараз є, і записатися на вакцину, яку людина хоче, або на той час, на який людина хоче записатися. Для цього у людини повинен бути паспорт та ідентифікаційний код",— розповіла Світлана Горбунова-Рубан в ефірі "Українського радіо. Харків"

З початку вакцинації в Харківській області щеплення від коронавірусу зробили 34 614 харків'ян. Регіон  — на восьмому місці в Україні за кількістю щеплень, але щодо загальної кількості жителів області це  — мізерна кількість, всього 1,3%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області стартувала вакцинація від коронавірусу людей старшого віку

Більшість харків'ян і жителів районів зробили щеплення вакциною AstraZeneca (82%). Є ймовірність, що незабаром щеплених китайською вакциною буде більше. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пообіцяв з дня на день 500 тисяч доз CoronaVac.