Як у Харкові планують реконструювати модульне містечко для переселенців

Ресурс модульного містечка на проспекті Льва Ландау давно вичерпано.

За словами Ігоря Терехова, реконструкцію необхідно розпочати цього року.

21 січня у Харкові було презентовано дорожню карту реконструкції модульного містечка на проспекті Льва Ландау для вимушених переселенців зі Сходу України.

Проєкт передбачає будівництво нових триповерхових гуртожитків на місці чинного модульного містечка. Таке рішення Ігор Терехов озвучив під час візиту віце-прем'єр-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.

За словами міського голови, проєкт розроблено і його можна реалізувати на умовах співфінансування з бюджету міської територіальної громади та державного бюджету, 30% на 70% відповідно.

"Назріла необхідність кардинально переглянути умови, у яких перебувають люди. Звичайно, все, що залежить від міської влади, ми робимо. Разом із людьми підтримуємо містечко у жилому стані. По-іншому сказати не можу, але проблему треба вирішити. Термін служби приміщень минув у 2017 році, модульне містечко було розраховане на три роки", — розповів Ігор Терехов.

Міський голова наголосив, що проєкт типовий. Потрібно буде отримати необхідні технічні умови, підвести комунікації, передбачити власні котельні та цього року розпочати роботи. Якщо уряд схвалить такий проєкт, місто готове до співфінансування.

"Наша мета — поступово переселити сім'ї, які тут живуть, у нормальні умови", — заявив Ігор Терехов.

Також до реалізації ініціативи може приєднатись Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). За інформацією їхніх представників, таку можливість обговорять із урядом Німеччини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Непридатним для життя визнали модульне містечко у Харкові

Ірина Верещук повідомила, що міністерство економіки Німеччини розглядає можливість реалізації нового проєкту. За її словами, лише 12% вимушених переселенців мають постійне житло, решта живуть у родичів, орендують та шукають інші можливості проживання.

"Які рішення ухвалити — залежить від усіх нас. Ми почнемо з Харкова, як я й говорила. Ви взяли удар на себе, а тепер маємо отримати підтримку держави та німецької влади", — наголосила віце-прем'єр-міністр.

Нагадаємо, модульне містечко для переселенців у Харкові відкрили у січні 2015 року за підтримки уряду Німеччини. Із переселенцями укладали договори на півроку. Термін придатності конструкцій минув ще у 2017 році, з того часу в модульному містечку не приймають нових мешканців.

У лютому 2021 року у модульному містечку мешкали майже 200 чоловік. Жителі модульного містечка скаржилися на великі цифри у платіжках, оскільки у модульному містечку немає газу, переселенці використовують у побуті лише електричні прилади.