Як отримати виплати пенсіонерам-переселенцям із Харківщини, які не пройшли ідентифікацію
Пенсіонерам потрібно пройти ідентифікацію.
В Україні пенсіонери, які стали переселенцями до початку повномасштабного вторгнення (24 лютого 2022 року), мали пройти ідентифікацію до 31 березня, аби надалі отримувати пенсії. Зробити це треба було онлайн або офлайн. Виплачувати пенсії без проходження ідентифікації припинили у березні. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України.
Деяким пенсіонерам, які не повідомили про себе Пенсійному фонду упродовж дев'яти місяців (із 1 липня 2023 року по 31 березня 2024 року), пенсію продовжують нараховувати, однак на банківські картки гроші не переводять. Так робитимуть, допоки пенсіонер не пройде ідентифікацію.
Тому пенсіонерів просять пройти процес ідентифікації. Писати заяву до Пенсійного фонду щодо поновлення виплати пенсії, яку припинили через непроходження ідентифікації із 1 квітня, не треба. Після ідентифікації на картки прийдуть гроші за всі місяці, коли пенсію нараховували, однак не переводили на картки.
"Пенсія виплачуватиметься з урахуванням коштів за всі місяці, за які людина не отримувала її через непроходження ідентифікації. Якщо пенсіонер з числа ВПО пройшов ідентифікацію, але не отримав пенсію в квітні, – фінансування виплати буде поновлено у найближчий період, після надходження до Пенсійного фонду інформації про встановлення особи (якщо ідентифікація проведена не в Пенсійному фонді України)", — пояснили у Міністерстві соціальної політики України.
У квітні Пенсійний фонд України отримав від "Ощадбанку" список пенсіонерів, які пройшли процес ідентифікації. Виплату пенсій їм на картки уже поновили.
Як пройти ідентифікацію:
- прийти до відділення "Ощадбанку" або Пенсійного фонду,
- за допомогою електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID") авторизуватися на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України,
- за допомогою відеоконференцзв'язку. Для цього треба подати заявку на порталі електронних послуг Пенсійного фонду або за номерами контакт-центру: 0800 503 753, (044) 281 08 70, (044) 281 08 71),
- якщо пенсіонер знаходиться за кордоном, то треба отримати у закордонній дипломатичній установі України посвідчення про те, що він живий, і надіслати документ до Пенсійного фонду України.
Якщо після проходження ідентифікації пенсію поки не виплатили, то потрібно звернутися до органів Пенсійного фонду, назвати дату та спосіб проходження ідентифікації. Пенсійний фонд буде з'ясовувати обставини.
Зазначимо, станом на середину квітня у Харківській області нараховувалося 528 000 внутрішньо переміщених осіб, у тому числі майже 134 000 пенсіонерів.
У Харкові на 1 травня зареєстровано 197 700 переселенців, 50 600 із них — це пенсіонери. При цьому, статус ВПО після 24 лютого 2022 року отримали майже 164 000 людей.
Як писав KHARKIV Today, у додатку "Дія" оновили сервіси для внутрішньо переміщених осіб. Переселенці знову можуть скористатися послугою онлайн-оформлення довідки, необхідної для отримання фінансової допомоги від держави на всю родину.