В'їзд з Росії до Харківської області: тестування на "нейтралці" і порожня обсервація

Охочих перетнути кордон стало менше.

Щоб потрапити до України з Росії, потрібно пройти експрес-тест на нейтральній смузі. З позитивним результатом відправляють назад. Поки таких випадків не було.

У понеділок, 5 липня, на кордоні менше людей, ніж було 2 липня. На Гоптівці чергують чиновники, поліція і швидка допомога. Труднощів з проходженням кордону немає. Мандрівники скаржаться хіба що на спеку.

З півночі 2 липня у пункті пропуску Гоптівка на українсько-російському кордоні проводять тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 для всіх, хто прибуває з Російської Федерації. За цей час кордон перетнули близько семи тисяч чоловік. Про це KHARKIV Today повідомив прессекретар Харківського прикордонного загону Максим Бояр.

"Тестування пройшли близько чотирьох тисяч чоловік. Встановили додаток "Дій вдома" близько двох тисяч чоловік. Передали Нацполіції 450 чоловік. Вони або на обсервацію відправляють, або вимагають встановити додаток", — розповів Бояр.

Ні у кого з мандрівників, хто здавав експрес-тест на кордоні, не було позитивних результатів — всіх пустили до України. Кількість охочих в'їхати до країни не змінилася. Впродовж доби кордон перетинають близько двох тисяч чоловік.

З 2 липня на кордоні чергують заступники голови ХОДА і чиновники Харківської РДА. Перший заступник голови Харківської райдержадміністрації Володимир Усов відповідальний за транспортування на обсервацію. Він і сьогодні на Гоптівці. Каже, місця обсервації пустують: за чотири дні — жодного постояльця.

"450 чоловік — це люди, які не встановили додаток або не зробили тести. Проблема в тому, що на кордоні люди не розуміють, що потрібно перемикати свій телефон з автоматичного на ручний режим і переходити на українського оператора зв'язку. Через російського оператора вони не можуть встановити "Дій вдома". У пункті пропуску співробітники поліції їм надають консультативну допомогу, встановлюють додаток і все у них виходить", — пояснив чиновник.

Усов уточнив, тести на кордоні дешевші, ніж у Харкові, тому більшість роблять їх і не встановлюють "Дій вдома". Хоча розраховували, що тих, хто піде на двотижневу самоізоляцію, встановивши додаток, буде більше.

На Гоптівці облаштували чотири пункти експрес-тестування. У кожному з них працює кілька лаборантів. Результат експрес-тесту після забору біоматеріалу відомий вже через десять хвилин. Також облаштували намети для відпочинку і безкоштовно дають питну воду. Цілодобово тут чергують швидка і рятувальники.

5 липня ті, хто проходить кордон на Гоптівці, повідомляють про відсутність черг на експрес-тестування.

"Я — росіянка і 6-річний син приїхали на Нехотєєвку о 06:20, вийшли о 09:00. Тест дуже швидко здала і результат за десять хвилин, 1800 рублів", — написала у соцмережах Наталія, яка перетнула кордон.

Її тезка також поділилася досвідом проходження кордону.

"Пройшла тільки що кордон. Черги на тести немає. Здавати потрібно всім, і росіянам, і українцям. Ціна тесту — 650 гривень", — пояснила Наталія Юрченко.

У Харківській облдержадміністрації розповіли, якщо у іноземців або людей без громадянства буде позитивний результат тесту, їм відмовлять у перетині кордону. Те ж саме чекає того, хто відмовиться робити тест.

"Громадяни України та іноземці, які постійно проживають на території України на законних підставах, також зобов'язані здати експрес-тест на коронавірус. У разі відмови здавати тест на державному кордоні є два виходи: або зареєструватися у додатку" Дій вдома" і піти на самоізоляцію на 14 днів, або, якщо у них ніде самоізолюватись, ми будемо супроводжувати їх до місць обсервації", — розповів заступник голови Харківської облдержадміністрації Антон Деньгуб.

Цього разу для обсервації визначили навчально-тренувальну базу в селищі Високе і "Спеціалізовану медико-санітарну частину №13" у П'ятихатках.

Нагадаємо, на території Індії, Великобританії, Ірландії, Росії та Португалії виявили новий штам коронавірусу "Дельта". З 2 липня тим, хто прибуває з цих країн, потрібно проходити тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 безпосередньо у пункті перетину державного кордону. Харківська область межує з Росією. Потрапити звідти до регіону можна через Гоптівку. Там  проводять експрес-тести на лінії паспортного контролю, тільки потім перевіряють документи.