Вічний ремонт. Реконструкція Московського проспекту паралізувала рух у Харкові

Московський проспект знову розкопали.

19 квітня Харків встав у заторах. Найгірше довелося автомобілістам, які добиралися до центру із Салтівки, Нових будинків і ХТЗ. Через ремонт на початку Московського проспекту багато вулиць перекриті.

Кінний ринок стоїть, на черзі — проспект Гагаріна. Як мінімум до початку червня місто приречене на затори. На початку Московського проспекту йде ремонт проїжджої частини. Схема руху на прилеглих вулицях змінилася. У багатьох місцях з'явилися заборонні знаки.

Їхати — тільки під знак

Про те, що в понеділок Московський проспект буде закритий для проїзду, в міськраді попереджали в суботу, але для багатьох водіїв стало несподіванкою те, як при цьому змінилася схема проїзду. Анна Бондаренко кожен будній день вранці їде на роботу з Салтівки до центру. Затори на Московському проспекті для неї — звична справа, але раніше їх можна було об'їхати.

"Раніше затори на Московському можна було об'їхати по вулиці Шота Руставелі, по якій був односторонній рух до центру. Сьогодні вона стала односторонньою в іншу сторону, до вулиці Молочної. Їхати можна тільки під знак або об'їжджати по Плеханівській", — говорить автомобілістка.

У міськраді запропонували іншу схему об'їзду:

  • при русі по проспекту Московському в сторону площі Конституції: проспект Московський — вулиця Примерівська — площа Фейєрбаха — вулиця Маршала Бажанова;
  • при русі по проспекту Московському в сторону вулиці Богдана Хмельницького: проспект Московський — Гімназійна набережна — вулиця Руставелі — площа Героїв Небесної Сотні.

Судячи з того, які пробки утворилися в Харкові в понеділок вранці, вона виявилася неефективною. Через те, що незвично великий потік автомобілів пішов через площу Захисників України, затор утворився біля Кінного ринку.

"Там і раніше було непросто проїхати, тому що два нерегульованих переходи, люди йдуть безперервно. Перш ніж пускати сюди весь потік з Московського проспекту, потрібно було вирішити це питання, світлофори поставити, щоб люди йшли по світлофору", — скаржиться в соцмережах Володимир Курінний, який на півгодини запізнився на роботу.

Автомобілісти вважають, що наступною червоною лінією на карті заторів Харкова буде виїзд з проспекту Гагаріна, куди попрямує потік автомобілів з Нових будинків і ХТЗ.

У патрульній поліції кажуть: цю схему проїзду розробили в міськраді і погодили з поліцейськими.

"У разі необхідності на складних ділянках введемо ручне регулювання", — повідомив KHARKIV Today прессекретар Патрульної поліції Харківської області Дмитро Гайдук.

У міськраді просять автомобілістів потерпіти незручності до 1 червня. Як показує практика, ремонт на Московському проспекті майже не має шансів завершитися вчасно.

Дорожньо-ремонтне дежавю

Ремонт на початку Московського проспекту не припиняється з 2015 року. У 2017 році на невизначений термін зупинився рух трамваїв № 5 і 6, а автобуси пішли за іншими маршрутами. З тих пір рух громадського транспорту в цьому районі так і не налагодився: трамваї і маршрутки то відміняють, то повертають знову. Тож, потрапити з центру міста на вулицю Богдана Хмельницького або на площу Захисників України можна або на автомобілі в об'їзд, або пішки.

Тоді ж міськрада заключила контракти на ремонт двох ділянок проспекту: від площі Конституції до вулиці Богдана Хмельницького і від вулиці Богдана Хмельницького до площі Захисників України. Це обійшлося платникам податків у 185 мільйонів гривень.

Торік навесні і влітку автомобілісти не могли проїхати через ті ж ділянки, які стоять і зараз. Московський проспект закрили 18 травня 2020 року від Гімназійної набережної до вулиці Богдана Хмельницького. Початок Московського проспекту перекопали на все літо 2018 року, роботи в строк не завершили.

У 2020 році історія повторилася, 18 травня закрили для проїзду ділянку від Гімназійної набережної до вулиці Богдана Хмельницького, харків'яни встали у заторах.

Рівно через рік закрили ту саму ділянку, яку ремонтували всього кілька місяців тому. Проєкт реконструкції цього разу готувала компанія "Слобожанський проєктний будинок". Тільки на організацію дорожнього руху, судячи з документів тендеру, було витрачено майже 280 тисяч гривень. Самі роботи веде компанія "Профіт", водночас її директор сидить під домашнім арештом, його підозрюють у заволодінні бюджетними коштами. За даними "Харківського антикорупційного центру", "Профіт" отримав від мерії Харкова підрядів на 400 мільйонів гривень.