Вакцинація від COVID-19: дві лікарні Харкова відмовилися, до області мобільні бригади не поїхали
Охочих вакцинуватися препаратом CoviShield з Індії в лікарнях обласного підпорядкування, розташованих в Харкові, небагато. У районах області вакцинація розпочнеться не раніше наступного тижня.
У Харківській області вакцинація стартувала 25 лютого, приїхало 30 400 доз індійської вакцини CoviShield. Її вистачить для 15 тисяч 200 осіб. В першу чергу вакцинують медиків, які лікують пацієнтів з коронавірусом.
Станом на ранок 1 березня в нашому регіоні прищепили 80 медиків. До районів Харківської області мобільні бригади з вакциною поки не їдуть — проходять навчання в Харківському обласному лабораторному центрі, орієнтовно воно триватиме до 9 березня. Про це повідомили в пресслужбі Харківської обласної державної адміністрації.
Як з'ясував KHARKIV Today, як мінімум в двох медзакладах, які приймають хворих COVID-19, немає лікарів і молодшого медичного персоналу, хто хотів би робити щеплення індійською вакциною. Співробітники були готові вакцинуватися Pfizer.
Відмовилися в "чорнобильській" і обласній лікарнях
"Записалися, заздалегідь навіть, до того, як приїхала вакцина — на Pfizer. Всі чомусь були на це налаштовані. Якось поки ще люди не перебудувалися. Всі, хто хотіли вакцинуватися, — Pfizer. На AstraZeneca, навіть якби вона була не індійського виробництва, все одно ніхто не записувався. У нас більше 200 медпрацівників, а тих, хто працює у відділеннях з COVID-19, у нас близько 80 чоловік, — розповіла директорка Харківського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Ірина Пирогова.
Така ж ситуація в колишньому офтальмологічному відділенні Харківської обласної клінічної лікарні, де приймають хворих коронавірусом.
"Наші відмовилися всі, більше 50 чоловік. Саме на AstraZeneca відмовилися. Спочатку, начебто, Pfizer пропонували, але на CoviShield охочих не з'явилося", — пояснив завідувач відділенням Микита Калашников.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пандемічна втома ". Що варто знати про апатію і депресію
В обласній інфекційній лікарні погодилися на індійську вакцину 30 чоловік, поки прищепили половину. Десятеро медиків вакцинували в перший день, потім ще п'ятеро.
"15 вакцинували, ще 15 залишилося. У однієї вакцинованої жінки піднялась температура, після прийому "Парацетамолу" вона впала і більше ніяких інших симптомів не було. Я буду [вакцинуватися — ред.], потрібно, щоб усі, хто був у списку, зробили щеплення, а потім вже я, останній, це завтра або післязавтра", — уточнив директор "інфекціонки" Павло Нартов.
В обласній дитячій інфекційній лікарні прищепили чотирьох співробітників, ще є охочі, але скільки їх — сказати важко. У цій лікарні прищеплюють медиків з медустанов обласного підпорядкування, чекають щеплення мобільні бригади, які приїдуть з районів області.
"Сьогодні були охочі ще [вакцинуватися — ред.], люди дивляться, що багато прищеплюються. Вакциновані почуваються нормально. До нас з районів будуть приїжджати, ми будемо прищеплювати бригади, які будуть вакцинувати у себе за місцем проживання. Ці бригади приїдуть, зроблять щеплення, потім на аптечному складі отримають вакцину і поїдуть прищеплювати у райони медичних працівників", — повідомила заступниця директора з медичної частини дитячої інфекційної лікарні Людмила Бєлоконова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області діти стали частіше хворіти коронавірусом
Нагадаємо, поки в Україні ледве йде вакцинація, німецькі вчені говорять про початок третьої хвилі пандемії.