Вакарчук передав 350 000 гривень на відбудову музею Сковороди. Потрібно більше 100 мільйонів

Окупанти зруйнували музей у травні.

Святослав Вакарчук став першим благодійником проєкту "Збережіть українську культуру".

Співак передав на відновлення Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди, який обстріляли окупанти в травні, 350 000 гривень. Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

"Ми щиро вдячні кожному, хто допомагає будь-якою сумою на відбудову української культури! Окрема вдячність Святославу Вакарчуку за те, що першим доєднався до нашого збору!", — сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

Вакарчук зазначив: Росія прагне знищити українські території та спадщину, однак у неї це ніколи не вийде.

"Російські загарбники воліють не лише окупувати наші території, зруйнувати наші міста, села, виробництва, знищити поля, а разом з ними й врожай, а ще й цілеспрямовано позбавити українців майбутнього, вбиваючи кращих з кращих, та знищуючи нашу спадщину від попередніх поколінь,  руйнуючи культурні центри, музеї тощо. Бо сама думка існування бодай чогось українського з глибоким історичним, культурним корінням і розвиненого майбутнього нашої країни для них нестерпна і доводить до сказу. Не вийде у них. Ніколи", — сказав Святослав Вакарчук. 

На сайті Міністерства культури вказано, що на відновлення музею Сковороди необхідно 112 мільйонів гривень, однак ця сума не є кінцевою та потребує уточнення, яке можливе тільки після проведення експертизи.

"В суму 112 мільйонів гривень входить повна відбудова будівлі. Також 7 мільйонів гривень з цих коштів ми витратимо на проведення науково-проєктних робіт, що визначать повний обсяг робіт, необхідних задля відновлення будівлі", — пояснили в Мінкультури.

Як писав KHARKIV Today, близько 23:00 6 травня російські окупанти обстріляли музей Григорія Сковороди у Сковородинівці (Золочівська громада). Внаслідок обстрілу сталася пожежа, будівля повністю згоріла. Там знищено дах, віконні та дверні рами, почорніли стіни, згоріли речі, які не встигли вивезти з музею. Частину колекції сховали у надійне місце ще на початку війни. З-під попелу дістали статую поета, яка стояла в одній з кімнат.