В Ізюмі потрібно негайно відновити понад 760 будинків

Це приватні житлові будинки.

Сьогодні в Ізюмі мешкають понад 20 000 людей.

Через війну в місті Ізюм зруйновані 224 багатоквартирних будинків, дев'ять із них уже відновили. На сьогодні капремонту потребує 91 такий будинок, поточного — 124. Ще 766 приватних житлових будинків потрібно негайно відновити, повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

"Найбільший пріоритет в Ізюмі — це відбудова житла, аби люди могли повернутися додому. За дорученням начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова розроблено концепцію відновлення міста. Зокрема, вже готовий ескізний проєкт реконструкції Ізюмської лікарні — у її відновленні допомагає благодійна Фундація Олени Зеленської. Також сподіваємося на міжнародну підтримку", — зазначив заступник голови Харківської ОВА Михайло Харнам під час зустрічі з представниками дев'яти європейських країн.

Зазначимо, 4 червня Ізюм відвідали представники Литви, Нідерландів, Данії, Хорватії, Бельгії, Польщі, Швеції, Словаччини та Словенії, делегація з представництва Європейського Союзу, ООН в Україні та ГУАМ.

За словами начальника Ізюмської районної військової адміністрації Степана Масельського, наразі в Ізюмі проживають понад 20 000 мешканців. До війни тут мешкали 50 000 людей, після звільнення міста — близько 10 000. В Ізюмі планують створити індустріальний парк, аби збільшити кількість робочих місць.

Серед представників європейських країн, які приїхали в Ізюм 4 червня, був посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас. Він відвідує це місто втретє. Під час попередніх поїздок посол прихистив собаку на прізвисько Зума, яку побачив в Ізюмі. Тепер собака живе з ним. і Вальдемарас Сарапінас зазначив, що на сьогодні Литва вже почала втілювати проєкти з відновлення в Україні.

"Вперше після звільнення Ізюма я побував тут на місцях масового поховання. Звикнути до картин людських страждань та руйнувань неможливо. Але ми маємо вірити, що невдовзі здобудемо перемогу в нашій боротьбі. Саме нашій, у Литві це розуміють не тільки політики, а й всі громадяни. В Україні ми вже розпочали деякі проєкти з відновлення. Сподіваюся, що зможемо допомогти й Ізюму", — сказав Сарапінас.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці травня посол Франції в Україні Етьєн де Понсен відвідав деокупований Ізюм. Він побував у місці масового поховання, де вже був незабаром після деокупації Ізюма, відвідав місцеву лікарню, яка постраждала через обстріли, та центральну площу міста.