Усі стихійні звалища у Харківській області мають прибрати
До 31 грудня цього року райдержадміністрації мають розробити план щодо організації робіт у місцях утилізації сміття.
Районним державним адміністраціям доручили проводити моніторинг за внесенням жителями на інтерактивну мапу Міністерства екології та природних ресурсів даних про несанкціоновані звалища, забезпечувати невідкладну ліквідацію таких звалищ та притягувати до відповідальності винних. Це стало відомо із відповідного протоколу №28 комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, опублікованого на сайті Харківської обласної державної адміністрації.
"Вжити заходи у рамках компетенції щодо розробки та затвердження на 2022 рік технологічних планів організації робіт у місцях видалення відходів, передбачивши для цього необхідні ресурси", — йдеться у протоколі.
Відповідно до протоколу, райдержадміністрації мають привести до належного стану місця видалення твердих побутових відходів, розробити паспорти місць видалення таких відходів, запровадити систему роздільного збору твердих побутових відходів та контролювати її використання, проводити заходи щодо підвищення обізнаності щодо дотримання правил поводження з побутовими відходами серед жителів, особливо у закладах освіти, провести санітарне очищення населених пунктів. Контролюватиме дотримання законодавства Держекоінспекція і Держпродспоживслужба.
Як писав KHARKIV Today, у 2020 році виявили 2144 безхазяйних звалищ в Україні. Найбільша кількість таких звалищ була у Харківській області — 451. На другому місці перебувала Херсонська область — 220 звалищ.