У місті Харківської області через проблеми з водою можуть закрити школи і лікарні

На реконструкцію водопроводу потрібно більше 600 мільйонів гривень.

Без води жителі міста і соціальні об'єкти вже тиждень.

У місті Лозова Харківської області через аварію на водопроводі можуть перевести школярів на дистанційне навчання. Ситуацію з водопостачанням в місті називають критичною. Про це повідомив перший заступник Лозівського міського голови Олександр Жидков.

Проблема з водопостачанням в місті виникла через пориви на водопроводі в Краснопавлівці. Так, 25 лютого відбулося три пориви. Зараз воду в Лозовій подають по годинах і підвозять за графіком в цистернах.

"Станом на 2 березня "Лозоваводосервіс" отримує від "Харківводоканалу" 120 метрів кубічних води в годину, цього мало навіть для погодинної подачі. Щоб дотримуватися графіка включень, до "Лозоваводосервіс" має надходити 250 кубічних метрів води в годину", — пояснив директор "Лозоваводосервіс" Володимир Кириченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закрити "Коксохім": у Харкові самі не можуть, просять Київ

Через проблеми з водопостачанням в місті можуть ввести надзвичайний стан, закрити лікарні і школи.

"Якщо співробітники "Харківводоканалу" увечері 2 березня не зможуть збільшити обсяг води, яку подають до "Лозоваводосервісу", то школи міста доведеться переводити на дистанційну форму навчання", — повідомив Жидков.

Пізніше стало відомо, що в середу, 3 березня, в місті будуть працювати школи і дитячі садки. "Харківводоканал" повинен забезпечити "Лозоваводосервіс" водою для ранкового включення — з 6:00 до 10:00.

Проблеми з водопроводом протяжністю більше 33 кілометрів почалися 22 лютого, по ньому КП "Харківводоканал" подає воду "Лозоваводосервісу". Витік води знайшли на 32 кілометрі траси і усунути його непросто.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області — спалах коронавірусу серед школярів

"Підключили іншу гілку водопроводу, але вона не надавала воду в повному обсязі для безперебійного водопостачання Лозової. Спочатку ми перейшли на погодинну подачу, сподіваючись, що усунуть аварійну ситуацію. Але пішло перетікання між двома гілками, лозівчани почали не отримувати належного водопостачання з четверга [ 25 лютого — ред.], коли були вичерпані внутрішні резерви і ми не могли подавати воду погодинно нормально. Буквально до понеділка [1 березня — ред.] погодинно ще водоканал давав таку послугу населенню, але верхні поверхи вже почали воду отримувати з затримкою або зовсім не отримувати. Це буквально вчора ввечері або сьогодні вранці. Сьогодні прийняли рішення підвозити воду цистернами", — розповів заступник Лозівського міського голови Олександр Жидков.

За даними Лозівської міськради, водопровід експлуатують уже майже 40 років. В середньому за добу на ділянці протяжністю понад 33 кілометри трапляється від восьми до десяти поривів. Вартість реконструкції водогону перевищує 600 мільйонів гривень.