У ХНУ ім. В. Н. Каразіна анулювали кафедри російської мови та літератури
Замість кафедр російської мови та літератури у виші зʼявилася кафедра словʼянської філології.
Інформацію про те, що у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна більше немає кафедр російської мови та історії російської літератури KHARKIV Today підтвердила прессекретарка вишу Лілія Змій.
21 червня на кафедрі словʼянської філології ХНУ ім. В. Н. Каразіна повідомили, що 1 червня "з метою оптимізації навчального процесу" провели реорганізацію структурних підрозділів філологічного факультету.
"На базі кафедр російської мови та історії російської літератури із залученням викладачів польської мови та польської літератури було утворено нову кафедру слов’янської філології", — поінформували там.
Згодом у пресслужбі університету нам розповіли, що із 1 червня 2022 року Каразінський університет рішенням Вченої ради затвердив реорганізацію структурних підрозділів філологічного факультету.
"Шляхом об’єднання кафедр російської мови та історії російської літератури було створено кафедру слов’янської філології. Для цього до робочого процесу були залучені викладачі польської мови та літератури. В університеті серед широкого спектру спеціальностей існує спеціалізація "Слов’янські мови", в рамках якої відбувається навчання студентів за освітніми програмами відповідно до стандартів Міністерства освіти і науки України. Спеціалізація містить освітні програми з російської та польської філології, які викладалися на кафедрі російської мови та кафедрі історії російської літератури. Маючи нагальну потребу привести освітні програми у відповідності до стандартів Міністерства освіти і науки України, філологічний факультет ініціював відповідну реорганізацію наприкінці навчального року. Це збіглося з внутрішніми переконаннями університетської спільноти та громадянською позицією університету, що цілком зрозуміло у складній ситуації війни. Зауважимо, що вказані кафедри не були ліквідовані. Тепер вони будуть працювати в рамках правової конструкції об’єднання", — пояснили у виші.
Там додали, відповідно, викладачі перейдуть на кафедру слов’янської філології, а студенти продовжать навчатися за освітніми програмами, затвердженими наказом №567 Міністерства освіти і науки від 25 червня 2016 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російськомовні українці не вважають, що їхні права обмежені, — опитування
Нагадаємо, найбільше пошкоджених за час війни вишів — у Харківській області.