У Харкові прийматимуть заявки на грошову допомогу від ООН

Для збору даних мають бути присутні всі члени родини.

Розмір допомоги становить 6660 гривень на особу. 

Від пʼятниці 14 жовтня у Центрі надання адміністративних послуг міста Харкова прийматимуть заявки на отримання грошової допомоги від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Про це повідомили у Харківській міській раді. 

Подати заявку зможуть жителі Харкова та області — внутрішньо переміщені особи, які постраждали внаслідок воєнних дій, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, з-за кордону) та має певні категорії вразливостей:  

  • родина, яка має лише одного з батьків із одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна/кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо); 
  • прийомні сім'ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Не зможуть зареєструватися родини, що вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій або якщо місячний дохід на кожного члена родини більший ніж 5400 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Деяким жителям Харківської області профінансують ремонт пошкоджених під час війни будинків

Прийом заявок на отримання грошової допомоги вестимуть спеціалісти Благодійного фонду "Право на захист". Розмір допомоги становить 2220 гривень на особу щомісячно протягом трьох місяців. 

"Для зручності, а також щоб уникнути скупчення людей, ми впроваджуємо попередню реєстрацію в електронній черзі. Людина може обрати зручну дату і час прийому. Якщо вільних дат немає, то треба почекати, коли вони знову з'являться. Уся інформація, яку надають нам люди, є конфіденційною та передається тільки УВКБ ООН для здійснення виплат. Ми розуміємо, що не кожна людина може завітати особисто до нашого офісу. Для маломобільних людей допускається дистанційна реєстрація за оригіналами документів, наприклад, за допомогою відеозв’язку", — пояснила координатор програми грошової допомоги БФ "Право на захист" у Харкові Тетяна Баглай.

Для збору даних мають бути присутні всі члени родини. З собою слід узяти такі документи: податковий номер (ІПН); паспорт або інші документи, що посвідчують особу; довідка внутрішньо переміщеної особи (за наявності); номер банківської картки головного заявника та інші документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості (свідоцтво про народження дитини, про опіку, довідки про інвалідність тощо). 

Пункт реєстрації заяв знаходиться у Центрі надання адміністративних послуг за адресою вулиця Гімназійна набережна, 26. Графік роботи: з понеділка по п'ятницю, з 09:00 до 17:00. Прийом проходить за попередньою реєстрацією в електронній черзі за посиланням

Детальна інформація про грошову допомогу — на сайті БФ "Право на захист".

Нагадаємо, понад 14 мільйонів гривень допомоги отримали мешканці звільненої Харківщини.