У харківському парку хочуть заплатити 400 000 гривень за комплектуючі для туалетів
Сто сантехнічних виробів обійдуться коштуватимуть 400 000 гривень.
24 червня Центральний парк оголосив тендер на закупівлю сантехнічних виробів. За комплектуючі планують заплатити 403 453,73 гривні. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.
Парку потрібно:
- 10 сенсорних змішувачів для раковин Grohe Eurosmart Cosmopolitan E 6V,
- 10 порційних кранів для води Grone Euroeco Cosmopolitan,
- 10 сифонів для раковин Kludi,
- 10 змішувачів для біде Grohe QuickFix Start,
- 10 змішувачів для кухні ColdStart Grohe QuickFix Start,
- 10 змивних клавіш Geberit Sigma 30,
- 10 змивних клавіш Grohe Skate & Skate Air,
- 10 змивних клавіш Grohe Skate Cosmopolitan,
- 10 кришок для унітаза АМ.РМ Spirit V2.0 Soft – Close,
- 10 кришок для унітаза Roca GAP Soft – Close.
Для якого саме туалету знадобилася сантехніка, невідомо. У тендерній документації вказано, що порційний кран для води Grone Euroeco Cosmopolitan дозволить забезпечити точний контроль над водою та буде сприяти економії ресурсів. Він стійкий до корозії, має легко встановлюватися без використання спецінструментів або виклику майстра. Матиме синє або червоне маркування, три режими налаштування потоку (короткий, середній, довгий — це орієнтовно 7, 15 і 30 секунд). Буде використовуватися для холодної або попередньо змішаної води.
Змішувач для біде матиме наступні характеристики: металевий важіль управління, керамічний картридж розміром 28 міліметрів, регульований обмежувач потоку, хромовану поверхню, аератори, систему швидкого монтажу та гнучкі шланги підводу води, колір — хром. Кришки для унітаза будуть білими, кріплення виконають із нержавіючої сталі.
"Товар, що пропонується учасником, повинен бути оригінальним та новим, тобто таким, що раніше не використовувався. Дата виробництва товару повинна бути не раніше 2023 року", — зазначив замовник.
Аукціон призначений на 2 липня. Фірма, яка його виграє, має поставити товар до 31 грудня 2024 року.
У 2018 році парк спрямував на реконструкцію туалету 6,5 мільйона гривень. Туалет відкрили у січні 2019 року. У ньому встановили акваріум та динаміки, з яких доносився спів птиць. Тоді ж правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо можливих зловживань на реконструкції туалету.
За інформацією ХАЦу, в Єдиному державному реєстрі судових рішень остання ухвала по цьому кримінальному провадженню датована липнем 2021 року. Тоді строк досудового розслідування продовжили до 14 січня 2022 року. Проте за два роки у цьому провадженні так і не провели будівельно-технічної експертизи, аби з'ясувати, чи було завищення цін на реконструкції туалету.
"Спочатку протягом 9-ти місяців експертизу не проводили, а з інституту імені Бокаріуса надійшов лист про завантаженість експертів. Після цього проведення експертизи доручили Українському науково-дослідному інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України. Звідти експерт повідомив про неможливість надання висновку. Згодом експерт все-таки провів огляд об'єкта, однак висновок експертизи в судових документах так і не з'явився. Лише відомо, що 27 травня 2021 року (через 2,5 роки після відкриття провадження) була знову призначена будівельно-технічна експертиза", — розповіли в Антикорупційному центрі.
Як писав KHARKIV Today, Харків заплатить за охорону парків додатково 10 мільйонів гривень. Охоронці мають стежити за порядком у саду, скверах та парках, окрім Центрального.