У харківської підземки немає грошей на прибирання

Метро не уклало відповідний договір.

Навести лад на станціях метро Харкова просив секретар Харківської міськради Ігор Терехов.

Харківський метрополітен не уклав договір на прибирання в цьому році через скорочення витрат на таку закупівлю, через зменшенням доходів за рахунок різкого зниження пасажиропотоку. Про це стало відомо з системи державних закупівель ProZorro, повідомили в Харківському антикорупційному центрі.

Вони з'ясували, що тих, хто займеться прибиранням, шукали з 18 грудня 2020 року, аукціон запланували на початок березня.

"Вже 22 січня закупівлю скасували через брак фінансування. Планувалося, що в цьому році метро приберуть за 50 мільйонів 800 тисяч гривень. Приблизно по п'ять мільйонів гривень в місяць" — розповіли в ХАЦ.

За їхніми даними, договір на прибирання метрополітену в 2020 році продовжили додатковим договором і на 2021 рік, але тільки до 19 лютого 2021 року. З 20 лютого 2021 року ніяких договорів і додаткових угод на прибирання в харківському метрополітені немає. Договір на прибирання в минулому році уклали 28 лютого 2020 року з фірмою "Системи прогресивного очищення", вона довгі роки була лідером на подібних тендерах метрополітену і була фірмою з оточення ексдепутата міськради Максима Мусєєва. Вартість послуг — 46 мільйонів 500 тисяч гривень. Наприкінці минулого року вартість договору зменшили до 39 мільйонів 300 тисяч гривень. У той же день через продовження договору до 19 лютого 2021 року вартість договору збільшили до 47 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантин в Харкові: що буде з метро

"У системі ProZorro зазначено, що цей договір був розірваний 31 січня 2021 року, за взаємною згодою сторін. За цим договором оплатили 3 мільйона 170 тисяч гривень. У системі "Є-дата" значиться, що за цим договором закрито актів на 16 мільйонів 100 тисяч гривень. Тобто, з 1 лютого 2021 року документів на прибирання в харківському метрополітені немає. Це дивно, враховуючи пандемію коронавірусу. За часів пандемії, керівництво метрополітену запевняло, що вони додатково проводять санітарну обробку, дезінфекцію поверхонь на станціях і в вагонах метро", — пояснили в ХАЦ.

Вони додали, важка ситуація з прибиранням склалася і в підземних переходах метро, ​​які знаходяться на балансі КП "Підземне місто". Договір на прибирання в 2021 році в підземних переходах метро підписали тільки в середині березня. Вартість договору склала 6 мільйонів 800 тисяч гривень. Очікувана вартість, яку виставило КП "Підземне місто", була 9 мільйонів 350 тисяч гривень. При цьому ще й відхилили пропозицію вартістю 5 мільйонів гривень. Договір уклали до 28 лютого 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У метро розповіли, де ловили харків'ян без масок

"З 1 січня по 15 березня 2021 року не було ніяких договорів і додаткових угод на прибирання в підземних переходах метро. Тому не дивно, що жителі міста на початку 2021 року багато скаржилися, що в підземних переходах метро з'явилося багато сміття, яке ніхто не прибирав", — розповіли в ХАЦ.

Нагадаємо, в мерії повідомили, що секретар міськради Ігор Терехов проїхав кілька станцій метро, щоб перевірити роботу підземки і залишився незадоволений. За його словами, на самих станціях брудно. Він попросив "блискавично навести лад". Терехов заявив, що якщо до кінця тижня лад на станціях і переходах харківського метрополітену не наведуть, то співробітники комунальних підприємств, які повинні контролювати цей процес, будуть звільнені.